Trwa ładowanie...

Chcieli pokazać film o gejach i lesbijkach. Na drodze stanęła św. Małgorzata

"Artykuł Osiemnasty", film o równości małżeńskiej w Polsce, miał zostać wyświetlony w Nowym Sączu. Na chwilę przed projekcją okazało się, że dużą przeszkodą jest pęknięta rura, a może właściwie nowa patronka miasta, święta Małgorzata.

Share
Chcieli pokazać film o gejach i lesbijkach. Na drodze stanęła św. Małgorzata
Źródło: Art18.pl
d9vajh3

Magda Dropek z zarządu fundacji Równość.org.pl chciała zorganizować pokaz cenionego przez widownię dokumentu. Dostała zgodę od władz miasta i nowosądeckiej Małej Galerii, wtedy doszło do nagłej awarii. Oficjalnie pękła rura, co interesujące, akurat w tym samym czasie, gdy miasto przyjęło patronat św. Małgorzaty.

Lokalny portal Sadeczanin.info najpierw poprosił o komentarz Małą Galerię. Tam nabrano wody w usta. Przedstawiciele miejsca zauważyli, że po pierwsze nie wiedzą, ile zajmie naprawa rury, a po drugie: do końca roku nie ma szans na projekcję. Dlaczego dokładniej wyjaśnił urzędnik miejski. – Jeżeli ktoś ma ochotę na organizacje takich spotkań, może je robić w innych miejscach. Miasto Nowy Sącz, właśnie przyjęło oficjalnie patronat świętej Małgorzaty, nie wyobrażam sobie, aby w miejskich instytucjach odbywały się tego typu eventy. Prezydent jednoznacznie nie wyraził zgody na organizacje tego spotkania – stwierdził Tomasz Michałowski.

d9vajh3

Pokaz "Artykułu Osiemnastego" odbył się 10 listopada. Fundacja odniosła się do słów urzędnika na oficjalnym profilu na Facebooku. "Szkoda, że Nowy Sącz ma miejsce na tęczę tylko w logo. Podjęliśmy już pierwsze kroki w sprawie nieuzasadnionej odmowy wykonania usługi przez miasto. Jesteśmy w kontakcie z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich. Nie wiemy czy rura pękła - my nie pękniemy na pewno" – czytamy.

d9vajh3

Podziel się opinią

Share
d9vajh3
d9vajh3
Więcej tematów