Trwa ładowanie...

Chcieli pokazać film o gejach i lesbijkach. Na drodze stanęła św. Małgorzata

"Artykuł Osiemnasty", film o równości małżeńskiej w Polsce, miał zostać wyświetlony w Nowym Sączu. Na chwilę przed projekcją okazało się, że dużą przeszkodą jest pęknięta rura, a może właściwie nowa patronka miasta, święta Małgorzata.

Chcieli pokazać film o gejach i lesbijkach. Na drodze stanęła św. MałgorzataŹródło: Art18.pl
d3n423n
d3n423n

Magda Dropek z zarządu fundacji Równość.org.pl chciała zorganizować pokaz cenionego przez widownię dokumentu. Dostała zgodę od władz miasta i nowosądeckiej Małej Galerii, wtedy doszło do nagłej awarii. Oficjalnie pękła rura, co interesujące, akurat w tym samym czasie, gdy miasto przyjęło patronat św. Małgorzaty.

Lokalny portal Sadeczanin.info najpierw poprosił o komentarz Małą Galerię. Tam nabrano wody w usta. Przedstawiciele miejsca zauważyli, że po pierwsze nie wiedzą, ile zajmie naprawa rury, a po drugie: do końca roku nie ma szans na projekcję. Dlaczego dokładniej wyjaśnił urzędnik miejski. – Jeżeli ktoś ma ochotę na organizacje takich spotkań, może je robić w innych miejscach. Miasto Nowy Sącz, właśnie przyjęło oficjalnie patronat świętej Małgorzaty, nie wyobrażam sobie, aby w miejskich instytucjach odbywały się tego typu eventy. Prezydent jednoznacznie nie wyraził zgody na organizacje tego spotkania – stwierdził Tomasz Michałowski.

Pokaz "Artykułu Osiemnastego" odbył się 10 listopada. Fundacja odniosła się do słów urzędnika na oficjalnym profilu na Facebooku. "Szkoda, że Nowy Sącz ma miejsce na tęczę tylko w logo. Podjęliśmy już pierwsze kroki w sprawie nieuzasadnionej odmowy wykonania usługi przez miasto. Jesteśmy w kontakcie z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich. Nie wiemy czy rura pękła - my nie pękniemy na pewno" – czytamy.

d3n423n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n423n
Więcej tematów