Trwa ładowanie...

Chcą odwołać małopolską kurator oświaty. Przyczyną rasistowskie i ksenofobiczne wpisy

Politycy Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz i Marek Sowa skierowali wniosek do minister edukacji o odwołanie Barbary Nowak. Małopolska kurator oświaty chce tylko polskich przewodników w Auschwitz. Po jej wpisie miało dojść do rasistowskiego ataku na obywatela Włoch.

Chcą odwołać małopolską kurator oświaty. Przyczyną rasistowskie i ksenofobiczne wpisyŹródło: Agencja Gazeta, fot: Jakub Wlodek
d2he51m
d2he51m

- Wpisy Barbary Nowak w portalach społecznościowych są skandaliczne, niedopuszczalne, ksenofobiczne. Mało tego - łączymy to z wydarzeniami, które miały miejsce kilka dni później - powiedział Jerzy Meysztowicz.

Małopolska kurator oświaty napisała pod koniec lutego, że w Auschwitz powinni pracować tylko polscy przewodnicy z licencją IPN. W piątek w Krakowie doszło do dewastacji mieszkania jednego z obcokrajowców, który oprowadza wycieczki po terenie niemieckiego obozu.

- Pani kurator Nowak "marzy się Polska wolna od zachodniego lewactwa i rodzimych zaprzańców", a nam marzy się polska szkoła wolna od ksenofobicznej indoktrynacji. Z uwagi na powyższe wnosimy o niezwłoczne odwołanie Pani Barbary Nowak z pełnionego przez nią stanowiska małopolskiego kuratora oświaty - brzmi treść oświadczenia, jakie wysłali do Anny Zalewskiej posłowie Nowoczesnej - informuje gazetakrakowska.pl.

Zobacz także: Polska jest konkurentem dla wielkich państw? „Jesteśmy spychani do rubryki 'dom wariatów'"

Tuż po ataku na obywatela Włoch postępowania dyscyplinarnego w stosunku do Nowak domagali się politycy PO. Zapowiedzieli, że jeśli sprawa nie zostanie podjęta, to zaczną zbierać podpisy pod wnioskiem o jej odwołanie.

Źródło: gazetakrakowska.pl

d2he51m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2he51m
Więcej tematów