Trwa ładowanie...
dfdr7kh
28-06-2016 11:30

Cezary Tomczyk: znak do ataku na Donalda Tuska dał Jarosław Kaczyński

- Znak do ataku dał Jarosław Kaczyński, który powiedział, że Donald Tusk jest odpowiedzialny za to, co się stało w Wielkiej Brytanii. Wolałbym, żeby szef polskiego państwa miał nieco trzeźwiejszą ocenę, a nie wszystko kojarzyło mu się z Tuskiem, bo to pachnie lekką obsesją - mówił w #dziejesienazywo Cezary Tomczyk (PO). Michał Wójcik (PiS) przekonywał, że szef Rady Europejskiej powinien wziąć na klatę odpowiedzialność za Brexit i podać się do dymisji.

dfdr7kh
dfdr7kh

Cezary Tomczyk tłumaczył, że brytyjski premier David Cameron postawił interes własnej partii ponad interesem narodowym. - Żeby wygrać wybory, użył antyeuropejskiego języka. I wygrał wybory, ale przejdzie do historii jako ten, który wyprowadza Wielką Brytanię z Unii. A to jest odpowiedzialność historyczna innego kalibru - podkreślił.

Michał Wójcik oświadczył, że odpowiedzialność za Brexit spada na Donalda Tuska, ponieważ jako szef Rady Europejskiej był architektem rozmów z Brytyjczykami.

- Jarosław Kaczyński ma rację, gdy mówi, że Tusk powinien zniknąć z polityki. Powinien wziąć na klatę odpowiedzialność i podać się do dymisji. Taka jest brutalna prawda. Tusk popełnił kardynalny błąd, prowadząc takie, a nie inne negocjacje. Wcześniej wiele napsuł w polskiej polityce, w tej chwili w Brukseli przekonano się, że jest osobą, która nie potrafi ponieść konsekwencji i wziąć jej na siebie odpowiedzialności - oświadczył polityk PiS.

dfdr7kh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfdr7kh
Więcej tematów