Cezary Tomczyk gościem programu "Tłit"
Zapraszamy na "Tłit". Od poniedziałku do piątku o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dzisiaj gościem programu jest Cezary Tomczyk (Platforma Obywatelska).
Co dziś w programie? W Nowym Jorku trwa debata generalna na forum ONZ. - Mam wątpliwości, czy bogata Północ zachowała się solidarnie w walce z pandemią - powiedział prezydent Andrzej Duda. W swoim przemówieniu odwołał się także m.in. do wojny na Ukrainie, sytuacji na Białorusi oraz kryzysu na wschodniej granicy Polski.
- W tej chwili administracja prezydenta Joe Bidena ma wiele problemów, w tym Afganistan, którym musi się zająć i są to znacznie bardziej pilne potrzeby niż współpraca w relacjach z Polską, w których nic złego się nie dzieje - mówił polski prezydent w Nowym Jorku przed wystąpieniem podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Poruszył też temat Nord Stream 2. - Ta decyzja wzbudza nasze wątpliwości - tłumaczył.
- Sytuacja z politykami różnych partii na imprezie u dziennikarza pokazuje dawkę hipokryzji u tych ludzi. Mediom udało się zedrzeć zasłonę i pokazać, jak wygląda rzeczywistość - powiedział w radiu TOK FM Adrian Zandberg z partii Razem. Politycy zarówno PiS, jak i opozycji, zamiast pracować w Sejmie, spędzali razem czas na urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka. Zdjęcia z imprezy opublikował dziennik "Fakt".
- Nie będę się tutaj jakoś specjalnie wzmagać moralnie nad tą sprawą. Najciekawsza jest ta dawka hipokryzji. Ci sami ludzie jednego dnia krzyczą, że o niczym z PiS nie wolno rozmawiać, a potem się okazuje, że jednak można, tylko że nad wódeczką - komentował Zandberg.
- Ja mam wrażenie, że ten pomysł jest niebezpieczny i szczerze odradzałbym Donaldowi Tuskowi pójście dalej tą drogą. Nie wymienia się zamków z włamywaczem - powiedział lider Polski 2050 Szymon Hołownia w TVN24. To reakcja na propozycję zmiany art. 90 konstytucji, by zapobiec ewentualnemu wyjściu Polski z Unii Europejskiej.
Jak Polacy oceniają działalność ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w związku z pandemią COVID-19? Zapytaliśmy o to w badaniu zrealizowanym przez Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna dla Wirtualnej Polski. "Zdecydowanie pozytywnie" Niedzielskiego ocenia zaledwie 6 proc. wszystkich respondentów. Odpowiedź "raczej pozytywnie" wskazało 23 proc. badanych. Opinię o ministrze zdrowia "raczej negatywną" ma 22 proc. ankietowanych, a "zdecydowanie negatywną" 26 proc. badanych Polaków.