PolitykaCezary Gmyz o notowaniach PiS. Ostry komentarz korespondenta TVP w Berlinie

Cezary Gmyz o notowaniach PiS. Ostry komentarz korespondenta TVP w Berlinie

Cezary Gmyz o notowaniach PiS. Ostry komentarz korespondenta TVP w Berlinie
Źródło zdjęć: © PAP | Marcin Obara

12.01.2017 08:38, aktual.: 12.01.2017 11:47

Wygląda na to, że korespondent TVP w Berlinie Cezary Gmyz wie, co powinno zrobić Prawo i Sprawiedliwość, aby mieć jeszcze większe poparcie w sondażach. Swoim pomysłem, jak wywindować w górę słupki sondażowe partii rządzącej, podzielił się na Twitterze.

Cezary Gmyz napisał na Twitterze, jak PiS mógłby zwiększyć swoje notowania wśród Polaków. Zdaniem korespondenta TVP w Berlinie, partia rządząca powinna zdecydować się na nieco ostrzejsze środki perswazji pod adresem blokującej salę plenarną opozycji.

Wpis Gmyza wywołał ożywioną dyskusję w sieci.

Komentarz korespondenta TVP w Berlinie podzielił internautów.

Komentarz Gmyza został podany dalej ponad 150 razy.

Po kilku godzinach sam zainteresowany przeprosił za swój wpis. "Choć mój wczorajszy wpis był wrażeniem z zasłyszanej rozmowy, uważam go za niewłaściwy i za niego przepraszam" - napisał Gmyz na Twitterze.

Gmyz przeprosił też za użycie wulgaryzmu. "Rzeczywiście korespondent TVP nie powinien używać takiego słownictwa" - dodał.

Protest opozycji

Od 16 grudnia 2016 roku w sali plenarnej Sejmu przebywają posłowie PO i Nowoczesnej, którzy rozpoczęli wtedy protest wobec wykluczenia z obrad posła PO Michała Szczerby i wobec projektowanych zmian w zasadach pracy dziennikarzy w Sejmie, domagając się zachowania jej dotychczasowych reguł. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowił obrady w Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 roku.

Opozycja uważa, że głosowania w Sali Kolumnowej były nielegalne, m.in. z powodu braku kworum - poprawki były wówczas głosowane w dwóch blokach: zgłoszone przez opozycję oraz popierane przez PiS; poprawki opozycji zostały odrzucone.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (164)
Zobacz także