Trwa ładowanie...
d4izbt1

Centrum Informacyjne Sejmu: doniesienia o marszałku to "obrzydliwe insynuacje"

- Marszałek Sejmu Marek Kuchciński podejmie działania prawne w związku z kłamliwymi insynuacjami pod jego adresem - zapowiedział rzecznik Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W imieniu Marka Kuchcińskiego głos zabrał dyrektor CIS
W imieniu Marka Kuchcińskiego głos zabrał dyrektor CIS (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
d4izbt1

O sprawie szantażu ze skandalem obyczajowym w tle Wirtualna Polska pisała już 11 marca. Jak twierdzi agent specjalny CBA, poinformował szefa Biura Ernesta Bejdę o tym, że poseł PiS próbował go przekupić - chciał odzyskać nagrania, na których miał uprawiać seks z nieletnią prostytutką. Temistokles Brodowski, rzecznik CBA, potwierdził nam wtedy, że taki raport wpłynął, ale nie ma dowodów.

Radio Zet podało, że do prokuratora generalnego, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i premiera Mateusza Morawieckiego wpłynęło zawiadomienie dotyczące przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez szefa CBA Ernesta Bejdę. W Biurze bowiem rzekomo zatuszowano skandal. W kontekście tej sprawy nieoficjalnie w mediach - m.in. w tygodniku "Nie" Jerzego Urbana - pojawiło się nazwisko marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Jest reakcja. Jak powiedział dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka, "marszałek Sejmu Marek Kuchciński w związku z kłamliwymi i obrzydliwymi insynuacjami dotyczącymi jego osoby, będzie stanowczo bronił dobrego imienia, powagi urzędu oraz swoich bliskich. Podejmie zdecydowane działania prawne".

d4izbt1

- Oszczerstwa i pomówienia - kolportowane w szczególności w mediach społecznościowych - to rzecz w najwyższym stopniu skandaliczna, wobec której nie można pozostać obojętnym oraz bezbronnym - dodał Grzegrzółka.

Posłowie PO-KO zapowiedzieli, że złożą wniosek do Kuchcińskiego o rozszerzenie porządku najbliższego posiedzenia Sejmu. Chcą informacji od koordynatora ds. służb specjalnych Mariusza Kamińskiego na temat działań, jakie podejmowało CBA w sprawie tzw. afery podkarpackiej. Oczekują też, że sam Kuchciński zabierze głos, bo "tego wymaga powaga Sejmu".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4izbt1

Podziel się opinią

Share
d4izbt1
d4izbt1
Więcej tematów