Trwa ładowanie...

CBA chwali się skutecznością. Wielkie szkody w mieniu Polski

Kwota ujawnionych szkód na rzecz skarbu państwa sięgnęła w 2017 roku 806 mln zł - wynika z rocznego raportu CBA dla parlamentu. Autorzy dokumentu podkreślają, że to wynik najlepszy od lat.

Share
CBA chwali się skutecznością. Wielkie szkody w mieniu PolskiŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d29acq2

CBA przypomniało, że w 2016 r. ujawniono szkody w wysokości 340 mln zł, a rok wcześniej na 139 mln zł. W raporcie zaznaczono, że nieprawidłowości wykryto podczas 27 zaplanowanych kontroli oraz dzięki "działaniom doraźnym" i "analityczno-informacyjnym". Ze 134 kontroli nieplanowanych 37 dotyczyło zamówień publicznych, 22 wsparcia finansowego, a 17 rozporządzania mieniem państwowym lub komunalnym.

W informacji złożonej w Sejmie znalazły się znane wcześniej wyniki kontroli (np. w urzędach marszałkowskich), ale także nowe dane o pracy CBA. Chodzi m.in. o wykrycie w PKN Orlen przypadków opłacania usługi mimo braku dowodów na potwierdzenie ich wykonania.

Zobacz także: Tomasz Siemoniak o grzechach Tuska: zbladły przy grzechach PiS"

"Koszty poniesione w związku z realizacją tych umów to ponad 1 mln 170 tys. zł. Stwierdzono także prawie 530 tys. zł nieuzasadnionych kosztów związanych z organizacją festiwalu motoryzacyjnego 'Verva Street Racing - Dakar na Stadionie Narodowym» w 2014 r.'" - stwierdzają autorzy raportu.

CBA informuje, że zajmowało się też m.in. procedurami wyboru firmy prowadzącej dla PKP szkolenia antyterrorystyczne przed Światowymi Dniami Młodzieży, przetargami Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w latach 2014-15 oraz dotacjami z Brukseli w ramach programu Innowacyjna Gospodarka.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d29acq2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29acq2
d29acq2
Więcej tematów