Trwa ładowanie...

CBA: akcja na śląsku. Wśród zatrzymanych znalazł się brat i były współpracownik komisarz Elżbiety Bieńkowskiej

CBA w poniedziałek 11 marca rozbiło grupę przestępczą odpowiedzialną m.in. za wyłudzenie środków z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. CBA w związku ze sprawą zatrzymało sześć osób. W gronie podejrzanych znajduje się brat Elżbiety Bieńkowskiej Jarosław M., a także jej były asystent Lech B.

Share
CBA: akcja na śląsku. Wśród zatrzymanych znalazł się  brat i były współpracownik komisarz Elżbiety BieńkowskiejŹródło: East News, fot: STANISLAW KOWALCZUK
d3am3cd

CBA – poniedziałkowe zatrzymania na Śląsku

CBA w poniedziałek 11 marca w godzinach porannych dokonało zatrzymania sześciu osób. Wszyscy są podejrzani m.in. o wyłudzenie środków z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a także innych podmiotów gospodarczych oraz osób prywatnych. Zatrzymani mieli również próbować wyłudzić 10 mln zł od Beskidzkiej Grupy Producentów Owoców i Warzyw. Ponieważ śledztwo jest nadal w toku, nie jest wykluczone, że lista zarzutów zostanie wydłużona.

Pośród zatrzymanych przez katowicką delegaturę CBA znajduje się pięciu przedsiębiorców oraz notariusz prowadzący kancelarię na terenie Tych.

CBA – były współpracownik i brat Bieńkowskiej zatrzymani

Pośród zatrzymanych przez CBA znaleźli się Jarosław M. (brat Bieńkowskiej), a także Lech B. który jest byłym współpracownikiem Elżbiety Bieńkowskiej (obecnej komisarz UE)
. Zatrzymany był asystentem Bieńkowskiej w czasach, kiedy pełniła ona funkcję senatora (2011-2014). Mężczyzna podejrzany jest o kierowanie grupą przestępczą. W latach 2012-2018, miał on powoływać się na wpływy w instytucjach państwowych oraz bankach, w celu dokonywania wyłudzeń.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3am3cd

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3am3cd
d3am3cd
Więcej tematów