Trwa ładowanie...
d3dc00k

Były szef CBA wezwany do prokuratury. Ma usłyszeć zarzuty

Paweł Wojtunik ma usłyszeć zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków. Były szef CBA legitymuje się jednak statusem dyplomaty, który gwarantuje mu immunitet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Wojtunik zapewnia, że jest niewinny
Paweł Wojtunik zapewnia, że jest niewinny (Wikimedia Commons CC BY-SA)
d3dc00k

Jak informuje TVN24, Wojtunik został wezwany w charakterze podejrzanego do Prokuratury Rejonowej w Krakowie. Doniesień telewizji oficjalnie nie potwierdziła prokuratura. Były szef CBA podkreśla, że jest niewinny i dowiedzie tego przed sądem.

- Nie uciekam przed polskim wymiarem sprawiedliwości, stawiam się na każde wezwanie, o ile to fizycznie możliwe. Niezależnie od tego, co się stanie w prokuraturze, proszę jedynie o podawanie mojego pełnego nazwiska, a nie Paweł W. Pracowałem na nie całe swoje życie i prokuratura mi go nie odbierze - apeluje.

Wojtunik ma usłyszeć zarzuty z artykułu 231 Kodeksu karnego, czyli tzw. "przestępstwa urzędniczego". W praktyce oznacza to, że prokuratura zarzuca mu niedopełnienie obowiązków lub przekroczenia uprawnień. Według ustaleń TVN24, przeciwko Wojtunikowi toczą się dwa odrębne postępowania. Oba dotyczą okresu, gdy kierował CBA.

d3dc00k

Zobacz także: Wassermann o sytuacji z 2015 roku: "Wtedy im to nie przeszkadzało"

Pierwszy z nich dotyczy rzekomego wykorzystania przez podległego Wojtunikowi szefa warszawskiej delegatury CBA operacyjnych pieniędzy Biura na organizację komunii córki. Dyrektor G. objął wspomniane stanowisko dzięki poparciu Wojtunika. Drugi zarzut obejmuje natomiast sprawę rzekomego podsłuchiwania dziennikarzy. W tej sprawie nie przedstawiono jednak żadnych dowodów.

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3dc00k

Podziel się opinią

Share

d3dc00k

d3dc00k
Więcej tematów