Trwa ładowanie...
d4hel73

Były szef CBA Paweł Wojtunik wygrał przed sądem. Decyzja Szydło uchylona

Paweł Wojtunik, były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego niesłusznie stracił dostęp do informacji poufnych. Sąd nakazał uchylić decyzję szefa ABW i ówczesnej premier Beaty Szydło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Wojtunik
Paweł Wojtunik (East News, Fot: Rafał Oleksiewicz/REPORTER)
d4hel73

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję premier Beaty Szydło o pozbawieniu Wojtunik tzw. poświadczeń bezpieczeństwa - podaje Onet. Wyrok oznacza wygraną b. szefa CBA (mianowanego za rządów PO-PSL), który po odebraniu uprawnień zrezygnował z zajmowanego stanowiska dwa lata przed upływem kadencji. Brak dostępu do informacji oznaczonych klauzulą "poufne" w praktyce uniemożliwiał mu bowiem normalną pracę jako szefa CBA.

- Ja zachowałem się honorowo, składając dymisję. Liczę, że osoby, które przyczyniły się do wszczęcia tego bezzasadnego postępowania i spowodowały lawinę różnych szykan i represji wobec mnie, również tak się zachowają - komentuje w rozmowie z Onetem Paweł Wojtunik.

Sprawa sądowa ws. odebrania poświadczeń b. szefowi CBA trwała niemal cztery lata.

d4hel73

Zobacz też: Krzysztof Gawkowski grozi Beacie Szydło. "Wie, że była nieudacznym premierem"

Przeczytaj też: Czy Jarosław Kaczyński skrócił sobie kolejkę do operacji? Resort wyjaśnia

Paweł Wojtunik tzw. certyfikaty bezpieczeństwa stracił na skutek decyzji szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Piotra Pogonowskiego. Później podtrzymali ją minister koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński oraz ówczesna premier Beata Szydło.

d4hel73

Paweł Wojtunik: strzał w kolano

Wojtunik jest jednym z największych krytyków działań obecnego szefostwa CBA. Niedawną decyzją o opublikowaniu przez tę służbę materiałów dotyczących "willi Kwaśniewskich" nazwał "strzałem w kolano" z "poprawieniem w biodro".

- Materiały, z którymi zapoznałem się jeszcze jako szef CBA, nie świadczyły o popełnieniu przestępstwa objętego katalogiem kompetencyjnym CBA. Świadczyły natomiast o wielu niedociągnięciach, czy wręcz przestępstwach, urzędników i funkcjonariuszy CBA - stwierdził Paweł Wojtunik.

d4hel73

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hel73

Podziel się opinią

Share

d4hel73

d4hel73
Więcej tematów