Trwa ładowanie...

Były szef BBN pisze list do prezydenta i premier ws. pilnego powołania Dowódcy Generalnego Rodzaju Sił Zbrojnych

Stanisław Koziej, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, zwrócił się w liście do prezydenta Andrzeja Dudy oraz premier Beaty Szydło, by w trybie pilnym mianowali Dowódcę Generalnego Rodzaju Sił Zbrojnych i wskazali osobę na stanowisko Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej w czasie wojny. - Szersze uzasadnienie wagi i pilności tej potrzeby nie wydaje się konieczne - napisał.

Share
Były szef BBN pisze list do prezydenta i premier ws. pilnego powołania Dowódcy Generalnego Rodzaju Sił Zbrojnych
Źródło: WP
d1lfmwx

Zdjęcie dokumentu gen. Koziej opublikował na swoim profilu na Twitterze. We wpisie zaznaczył, że list jest podany również do wiadomości szefa MON Antoniego Macierewicza i przewodniczącego Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

W liście czytamy, że apel Kozieja wynika z jego troski o bezpieczeństwo kraju. Zdaniem byłego szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Polska potrzebuje ciągłości kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP.

Przypomnijmy, że stanowiska Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych nie zajmuje już gen. Mirosław Różański. Formalnie odwołał go prezydent Andrzej Duda na wniosek szefa MON Antoniego Macierewicza. Jedynie tymczasowo Różańskiego zastępuje go gen. Jan Śliwka.

Odeszli również m.in. gen. Mieczysław Gocuł, szef Sztabu Generalnego WP (zastąpił go gen. Leszek Surawski) i gen. Marek Tomaszycki, dowódca operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych (zastąpił go gen. dyw. Sławomir Wojciechowski).

d1lfmwx

Podziel się opinią

Share
d1lfmwx
d1lfmwx
Więcej tematów