Trwa ładowanie...

Były radny PiS prawomocnie skazany. Znęcał się nad żoną

Wraca głośna sprawa Rafała P. Sąd drugiej instancji zdecydował, że były radny PiS spędzi dwa lata w więzieniu. Powód: psychiczne i fizyczne znęcał się nad żoną.

Share
Były radny PiS prawomocnie skazany. Znęcał się nad żoną
Źródło: East News, fot: DARIUSZ BLOCH
dfcduzl

Rafał P. jest winny znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną - uznał Sąd Okręgowy w Bydgoszczy. Skazał byłego radnego PiS na karę dwóch lata bezwzględnego więzienia. Wyrok jest prawomocny.

Sąd drugiej instancji nie zmienił kwoty nawiązki na rzecz pokrzywdzonej, która ma wynieść 75 tys. zł. Rafała P. i jego obrońcy nie było na ogłoszeniu wyroku.

Rafał P. znęcał się nad żoną od lutego 2006 r. do końca 2017 r. Wszczynał awantury, obrażał, poniżał i bił żonę, groził jej śmiercią i uszkodzeniem ciała, a także ograniczał korzystanie ze wspólnych środków finansowych i rzeczy.

Zobacz też: Tajne sondaże partyjne. "PiS ma najcięższe pieniądze"

Rozmawialiśmy z byłą żoną rafała P. po wyroku sądu pierwszej instancji. Podkreślała wtedy, że nie chodziło jej o zemstę.

Żona odważyła się postawić mężowi

Sprawa wyszła na jaw, bo w 2017 r. żona Rafała P. zdecydowała się ujawnić nagranie, na którym mąż ją wyzywa, uderza i szarpie. Później odważyła się opowiedzieć całej Polsce, jak wyglądał jej koszmar.

dfcduzl

W listopadzie żona Rafała P. wzięła udział w kontrowersyjnej reklamie. Pozowała w pończochach i rozmazanym makijażu, ucharakteryzowana na ofiarę pobicia. - Może ktoś po tej kampanii zainteresuje się moją historią i nabierze odwagi. Chciałam pokazać, że nawet jeśli jest bardzo beznadziejnie, można walczyć i tę walkę wygrać. Ale potrzebne jest wsparcie - mówiła w rozmowie z nami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfcduzl

Podziel się opinią

Share
dfcduzl
dfcduzl
Więcej tematów