Były prezydent Tarnowa trafi do więzienia. Sąd odmówił odroczenia kary

Ryszard Ścigała w ciągu ok. 2 tygodni musi stawić się w areszcie. Sąd Okręgowy nie zgodził się na odroczenie wyroku. Były prezydent Tarnowa został skazany na 3 lata za przyjęcie 70 tys. zł łapówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były prezydent Tarnowa odroczenie argumentował ciężką sytuacją bliskich
Były prezydent Tarnowa odroczenie argumentował ciężką sytuacją bliskich (Agencja Gazeta, Fot: Mateusz Skwarczek)
WP

Konkretny termin zostanie wskazany przez Sąd Rejonowy w Brzesku, który wydał pierwotną decyzję. Jeśli Ryszard Ścigała nie stawi się dobrowolnie w więzieniu zostanie tam doprowadzony siłą. - Sprawa powinna się rozwiązać w ciągu kilkunastu dni - mówi rzecznik prasowy Tomasz Kozioł, cytowany przez portal rdn.pl.

Były prezydent Tarnowa odroczenie kary argumentował koniecznością sprawowania opieki nad osobami z rodziny. Twierdził, że jego obecność w domu jest konieczna i musi zarobić pieniądze na czas, w którym będzie odbywał karę. Odwołanie nie przyniosło jednak skutku i Ścigała pójdzie do więzienia.

Zobacz także: Paweł Kukiz: po płaczu nad biedą Gowina zabrakło mi łez

WP

- Nie ma dobrego momentu na pójście do aresztu. Nie ma też kary, która nie dotykałaby członków rodziny skazanego - argumentował sędzia Wojciech Zięć. Decyzja Sądu jest prawomocna. Obrońca byłego prezydenta zapowiedział skierowanie sprawy do rozpatrzenia przez Sąd Najwyższy. Mimo wniesienia odwołania kara nie zostanie wstrzymana.

Źródło: rdn.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP