Trwa ładowanie...

Były prezydent Tarnowa trafi do więzienia. Sąd odmówił odroczenia kary

Ryszard Ścigała w ciągu ok. 2 tygodni musi stawić się w areszcie. Sąd Okręgowy nie zgodził się na odroczenie wyroku. Były prezydent Tarnowa został skazany na 3 lata za przyjęcie 70 tys. zł łapówki.
Share
Były prezydent Tarnowa odroczenie argumentował ciężką sytuacją bliskich
Były prezydent Tarnowa odroczenie argumentował ciężką sytuacją bliskichŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Mateusz Skwarczek
d1km6or

Konkretny termin zostanie wskazany przez Sąd Rejonowy w Brzesku, który wydał pierwotną decyzję. Jeśli Ryszard Ścigała nie stawi się dobrowolnie w więzieniu zostanie tam doprowadzony siłą. - Sprawa powinna się rozwiązać w ciągu kilkunastu dni - mówi rzecznik prasowy Tomasz Kozioł, cytowany przez portal rdn.pl.

Były prezydent Tarnowa odroczenie kary argumentował koniecznością sprawowania opieki nad osobami z rodziny. Twierdził, że jego obecność w domu jest konieczna i musi zarobić pieniądze na czas, w którym będzie odbywał karę. Odwołanie nie przyniosło jednak skutku i Ścigała pójdzie do więzienia.

Zobacz także: Paweł Kukiz: po płaczu nad biedą Gowina zabrakło mi łez

- Nie ma dobrego momentu na pójście do aresztu. Nie ma też kary, która nie dotykałaby członków rodziny skazanego - argumentował sędzia Wojciech Zięć. Decyzja Sądu jest prawomocna. Obrońca byłego prezydenta zapowiedział skierowanie sprawy do rozpatrzenia przez Sąd Najwyższy. Mimo wniesienia odwołania kara nie zostanie wstrzymana.

Źródło: rdn.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1km6or

Podziel się opinią

Share
d1km6or
d1km6or
Więcej tematów