Trwa ładowanie...
dys2591

Były prezydent Lech Wałęsa znowu został dziadkiem. Już po raz trzynasty

Rodzina Lecha Wałęsy się powiększyła. Były prezydent został dziadkiem po raz 13. Syn jego córki ma na imię Karol Lech.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lech Wałęsa ma kolejnego wnuka
Lech Wałęsa ma kolejnego wnuka (Forum, Fot: Lukasz Dejnarowicz)
dys2591

Przed godziną 15:00 w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku urodził się 13. wnuk Lecha Wałęsy. - Synek jest cały i zdrowy. Po urodzeniu ważył 3500 g i mierzył 54 cm - powiedział w rozmowie z "Faktem" ojciec chłopca, który nazywa się tak jak były prezydent - Lech Wałęsa.

Matką dziecka jest Magdalena Wałęsa, córka byłego prezydenta. Chłopiec ma na imię Karol, a na drugie - Lech. Dla ojca jest pierwszym dzieckiem, dla Magdaleny Wałęsy - drugim. Córka byłego prezydenta ma z poprzedniego związku syna Szymona.

Lech Wałęsa, zięć byłego prezydenta, wcześniej nazywał się Lech Kaźmierczyk. Kiedy 31 sierpnia 2019 r. został mężem Magdaleny Wałęsy przyjął jej nazwisko. Jest radnym Gdańska z ramienia Platformy Obywatelskiej.

dys2591

ZOBACZ: PiS zbojkotuje Dzień Zwycięstwa w Rosji? Adam Bielan: nie możemy udawać, że nic się nie stało

Były prezydent Lech Wałęsa z żoną Danutą mieli ośmioro dzieci: Bogdana, Sławomira, Przemysława, który zmarł w 2017 r,, Jarosława, Magdalenę, Annę, Marię Wiktorię oraz Brygidę. Jarosław to znany polityk.

dys2591

Był wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska w wyborach samorządowych w 2018 r. Nie wygrał. W 2019 r. bezskutecznie ubiegał się o reelekcję z ramienia Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Udało mu się z kolei zostać posłem.

Przeczytaj również:
Danuta i Lech Wałęsowie obchodzą Złote Gody. Jarosław Wałęsa: Kochają się jak pół wieku temu
Jarosław Wałęsa nie wytrzymał. Mocne słowa o ataku na ojca

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dys2591

Podziel się opinią

Share
dys2591
dys2591
Więcej tematów