Trwa ładowanie...

Były pracownik SBU podejrzany o udział w organizacji terrorystycznej

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zakończyła śledztwo w sprawie swojego byłego pracownika, który w 2014 roku kierował oddziałami wewnętrznymi DNR. Od tego czasu aktywnie uczestniczy w działaniach wojennych przeciwko Ukrainie i ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Został uznany za poszukiwanego.

Share
Były pracownik SBU jest podejrzany o udział w organizacji terrorystycznej.Były pracownik SBU jest podejrzany o udział w organizacji terrorystycznej.Źródło: Twitter, fot: Służba Bezpieczeństwa Ukrainy
d4ms0ef

SBU zakończyła postępowanie przygotowawcze w sprawie byłego pracownika służb specjalnych. Na początku operacji antyterrorystycznej na wschodniej Ukrainie wstąpił on do nielegalnych formacji zbrojnych tzw. "DNR", do grupy "Vostok". Od tego czasu aktywnie uczestniczy w działaniach wojennych przeciw Ukrainie i ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. 

Wojna w Ukrainie. Do sądu skierowano akt oskarżenia 

Jak wykazało śledztwo, oskarżonym jest Wasyl Bowsunowski pseudonim "Kaban". Prowadził działania rozpoznawcze i dywersyjne oraz ostrzeliwał pozycje sił ATO (Antyterrorystycznej Operacji na wschodzie Ukrainy).

d4ms0ef

Następnie mianowano go dowódcą jednostki wojskowej. W ramach działań podejrzany organizował specjalne szkolenia bojowe i prokremlowską "edukację" podwładnych. Na początku inwazji na pełną skalę podległe mu jednostki weszły w skład grup okupacyjnych na kierunku wschodnim. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Estonia usuwa sowieckie pomniki. Na pierwszy ogień czołg

W ramach specjalnego postępowania przygotowawczego śledczy Służby Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowali go o podejrzeniu udziału w organizacji terrorystycznej i uznali mężczyznę za poszukiwanego. 

d4ms0ef

Do sądu skierowano akt oskarżenia przeciw Bowsunowskiemu. Trwają kompleksowe działania mające na celu zlokalizowanie go i postawienie przed sądem za zbrodnie wojenne przeciwko Ukrainie.   

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4ms0ef
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d4ms0ef
d4ms0ef
Więcej tematów