Trwa ładowanie...

Jest zarzut dla byłego ministra zdrowia

Były minister zdrowia Adam Niedzielski usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień za upublicznienie informacji o lekach zażywanych przez jednego z lekarzy. Dane te podał w mediach społecznościowych, odnosząc się do materiału o problemach z wystawianiem recept wyemitowanego w telewizyjnym serwisie informacyjnym. Pytany przez WP Niedzielski napisał, że sprawy nie komentuje.

Były minister zdrowia Adam NiedzielskiByły minister zdrowia Adam NiedzielskiŹródło: PAP, fot: Piotr Polak
d1gwjz5
d1gwjz5

"Postępowanie dotyczy przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w osobie ministra zdrowia poprzez niezgodne z prawem przetwarzanie danych osobowych dotyczących zdrowia ustalonej osoby poprzez ujawnienie za pośrednictwem środków masowego komunikowania we wpisie na internetowym portalu X, czym działał na szkodę interesu prywatnego osoby prywatnej" – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna.

Rzecznik zaznaczył, że podejrzany nie przyznał się do zarzuconego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Partia Ziobry przetrwa? "Bumerang władzy zawrócił, kosi równo"

- Postępowanie jest w toku. W tej sprawie występuje jedna osoba podejrzana - dodał. Za ten czyn grozi kara do trzech lat więzienia.

d1gwjz5

Zawiadomienie w tej sprawie złożyła m.in. Naczelna Izba Lekarska.

"Nie komentuję sprawy, czekam ze spokojem na finał sprawy w sądzie" - napisał Adam Niedzielski pytany przez Wirtualną Polskę o postępowanie.

Wpis byłego ministra. Ujawnił dane o stanie zdrowia jednego z lekarzy

Były minister zdrowia w sierpniu ub. roku zamieścił na platformie Twitter (obecnie X) dwa wpisy. "Kłamstwa @FaktyTVN. We wczorajszym wydaniu usłyszeliśmy, że pacjenci po operacjach ortopedycznych w Poznaniu nie dostali przez ostatnie 2 dni recept na leki przeciwbólowe. Sprawdziliśmy w Poznaniu. I co? Pacjenci po operacjach ortopedycznych otrzymywali recepty na wskazane leki!!" – napisał b. minister w pierwszym wpisie.

Wpis ministra wywołał falę oburzenia w środowisku medycznym. Wielu lekarzy zarzuciło mu wówczas, że złamał tajemnicę lekarską.

d1gwjz5

W drugim wpisie Adam Niedzielski, nawiązując do materiału wyemitowanego w Faktach TVN, podał dane osobowe lekarza z miejskiego szpitala w Poznaniu: "(...) Sprawdziliśmy. Lekarz wystawił wczoraj na siebie receptę na lek z grupy psychotropowych i przeciwbólowych. Takie to FAKTY. Jakie kłamstwa czekają nas dziś" – napisał Niedzielski.

Kilka dni później minister podał się do dymisji.

Czytaj również:

Źródło: PAP/WP

d1gwjz5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gwjz5
Więcej tematów