Trwa ładowanie...
d32fsjs

Były huragan Dorian zbliża się do Polski. W Europie najmocniej "oberwie" Wielka Brytania

Dorian sieje zniszczenie od przeszło tygodnia. Chociaż w ostatnich dniach osłabł, przez Ocean Atlantycki post-tropikalny cyklon idzie teraz w kierunku Europy. Wzburzone przez niego fale mają już do 6-8 metrów wysokości. W Wielkiej Brytanii już we wtorek przyniesie ulewy i wiatr sięgający 110 km/h.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Huragan Dorian osłabł, ale wciąż straszy. Tym razem Europę.
Huragan Dorian osłabł, ale wciąż straszy. Tym razem Europę. (windy.com)
d32fsjs

Meteorolodzy podkreślają, że zagrożenie niesie nie tylko eks-Dorian, ale także tropikalny cyklon Gabrielle. Jest on słabszy od swojego poprzednika, ale również stanowi potężne zagrożenie. Już we wtorek w Irlandii Północnej, północno-zachodniej Anglii oraz Szkocji może przynieść silny wiatr i powodzie.

W podobnym okresie do wybrzeży Wysp Brytyjskich dotrze eks-huragan Dorian. Mieszkańcy zagrożonych regionów już przygotowują się na walkę z wiatrem, który w porywach może sięgać 110 kilometrów na godzinę. Spodziewane są też opady - nawet do 40 litrów na metr kwadratowy.

d32fsjs

Eks-huragan Dorian ma następnie ruszyć w kierunku Morza Norweskiego, Danii i Norwegii. Kiedy dotrze do Polski? Najnowsze modele pogodowe sugerują, że będzie to w czwartek. Związanych z tym opadów deszczy mogą się spodziewać głównie mieszkańcy zachodniej i północnej części kraju.

"Oprócz obfitych opadów pojawić może się porywisty wiatr i duże wahania temperatury" - przewiduje autor prognozy z serwisu Twoja Pogoda.

Zobacz też: "Kto jest głupi?". Awantura w studiu między przedstawicielami KO i PiS

Przypomnijmy, że docierające nad Stary Kontynent pozostałości tropikalnych huraganów są objawem nadchodzącej jesieni. Coraz częściej będziemy znosić kaprysy pogody, od czasu do czasu związane właśnie z byłymi huraganami.

d32fsjs

Huragan Dorian 1 września uderzył w Bahamy. To tam spowodował największe zniszczenia. Osiągnął piątą (najwyższą) kategorię w skali Saffira-Simpsona i wiejąc z ciągłą prędkością około 300 kilometrów na godzinę przyniósł śmierć co najmniej 43 osób.

Chociaż wyraźnie już osłabł, w ostatnich dniach na przykład w Kanadzie doprowadził do przewrócenia potężnego dźwigu. Więcej na ten temat TUTAJ.

Źródło: Twoja Pogoda, TVN Meteo, Accue Weather

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32fsjs

Podziel się opinią

Share
d32fsjs
d32fsjs
Więcej tematów