Trwa ładowanie...

Były dyrektor FBI atakuje Trumpa. "Mówi i traktuje kobiety jak kawałki mięsa"

W tym tygodniu do sprzedaży wchodzi książka Jamesa Comey'a, która podobno uderza w prezydenta. Były szef FBI w niedzielę udzielił wywiadu telewizji ABC. - Donald Trump jest moralnie niezdolny do pełnienia urzędu prezydenta - mówi.

Share
Były dyrektor FBI atakuje Trumpa. "Mówi i traktuje kobiety jak kawałki mięsa"Źródło: PAP, fot: PAP
d2dwgzl

W wywiadzie były dyrektor FBI zaatakował prezydenta Trumpa. - Nie sądzę, aby on był medycznie niezdolny do bycia prezydentem. Uważam, że jest moralnie niezdolny do pełnienia urzędu prezydenta - stwierdził.

- Osoba, która (...) mówi i traktuje kobiety jak kawałki mięsa, która bez przerwy kłamie dużych i małych sprawach i żąda, aby Amerykanie w to wierzyli nie nadaje się na prezydenta Stanów Zjednoczonych z przyczyn moralnych - zaznacza.

d2dwgzl

Jedna z ważniejszych wypowiedzi Comey'a dotyczyła podejrzeń o to, że Donald Trump mógł dopuścić się utrudniania pracy wymiaru sprawiedliwości. - To możliwe. Na pewno są dowody, które na to wskazują - stwierdził.

Zobacz także: Incydent na konferencji Macierewicza. "Jest pan kłamcą"

Comey skomentował również spekulacje o tym, że Trump chce zwolnić specjalnego prokuratora Roberta Muellera. To on prowadzi śledztwo ws. rosyjskich powiązań ludzi Trumpa i wielu wątków pobocznych sprawy. Stwierdził, że zwolnienie specjalnego prokuratora byłoby "najpoważniejszym dotychczas atakiem na praworządność".

Zwolnienie Jamesa Comey'a przez Donalda Trumpa ze stanowiska dyrektora FBI w 2017 r. wywołało skandal. Mówiono, że prezydent boi się śledztwa ws. powiązań z Rosją, a także że samo zwolnienie może być wątpliwe etycznie, a nawet prawnie.

Niedługo później Comey doprowadził do ujawnienia swojej notatki ze służbowego spotkania z prezydentem, na którym ten miał prosić szefa FBI o "odpuszczenie śledztwa" ws. jednego ze swoich współpracowników.

Źródło: ABC / gazeta.pl

d2dwgzl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dwgzl
d2dwgzl
Więcej tematów