Trwa ładowanie...
d4fjxqd

Byli prezydenci bez zaproszeń na obchody 100-lecia niepodległości. "Tylko kardynał wysłał"

Byli prezydenci Polski: Bronisław Komorowski oraz Aleksander Kwaśniewski nie zostali zaproszeni na oficjalne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. W podobnej sytuacji jest Lech Wałęsa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzej byli prezydenci: Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa
Trzej byli prezydenci: Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa (Wikimedia Commons CC0)
d4fjxqd

Miało łączyć, a zaczyna dzielić. "Niedopatrzenie, czy celowe działanie?" - zastanawia się Radio Zet, informując, że byli prezydenci RP nie dostali zaproszeń na państwowe obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Prezydent do dziś nie otrzymał żadnego zaproszenia. Według naszych informacji prezydent Kwaśniewski także nie został dotąd zaproszony - stacja cytuje wypowiedź dla Onetu Anny Kulikowskiej z Instytutu Bronisława Komorowskiego.

d4fjxqd

Na państwowe obchody nie został zaproszony także Lech Wałęsa. Jego współpracownik powiedział portalowi, że wpłynęło jedynie zaproszenie od kardynała Kazimierza Nycza. Metropolita warszawski chce, aby Wałęsę wziął udział w stolicy w uroczystej eucharystii w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

- Nie otrzymaliśmy żadnych innych zaproszeń na państwowe uroczystości z okazji 100-lecia niepodległości - dodaje przedstawiciel Instytutu Lecha Wałęsy.

- Pan prezydent niewątpliwie będzie zapraszał na 11 listopada byłych prezydentów, byłych premierów. Te zaproszenia albo już wyszły, albo wychodzą. Oczywiście ja tych zaproszeń osobiście nie rozsyłam, ale ten komunikat jest niezmiennie taki sam – powiedział w Popołudniowej rozmowie RMF FM prezydencki minister Paweł Mucha.

d4fjxqd

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz, jak wyglądał wieczór wyborczy w Wirtualnej Polsce

d4fjxqd

Podziel się opinią

Share

d4fjxqd

d4fjxqd
Więcej tematów