ycipk-15tonh
ycipk-15tonh

Była prezes NBP: kryzys finansów publicznych - to przesada

Była prezes Narodwego Banku Polskiego Hanna Gronkiewicz-Waltz uważa, że mówienie o kryzysie finansów publicznych jest przesadą. W wypowiedzi dla III programu PR we wtorek poparła ona
działania ministra finansów Jarosława Bauca, zmierzające do obniżenia wysokości deficytu budżetowego. Jej zdaniem, mogą one pomóc nie tylko w obniżeniu deficytu, ale ich skutkiem może też być zmniejszenie bezrobocia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-15tonh

Za jedną z istotniejszych przyczyn problemów z budżetem Gronkiewicz Waltz uznała działania parlamentu, który uchwalał ustawy zwiekszające, tak zwane, wydatki sztywne. Jak dodała, na wzrost wydatków nałożyły się inne czynniki, np. spowolnienie tempa wzrostu.

Gronkiewicz-Waltz uważa też, że obniżki stóp procentowych, zarządzone przez Radę Polityki Pieniężnej, były zbyt niskie. Zaznaczyła jednak, że mimo to istnieje jeszcze możliwość zmiany stóp.

Była prezes NBP uważa, że jeżeli uda się osiągnąć deficyt w wyskości 34 mld złotych, będzie to wynik zadawalający, a inwestorzy nie zareagują negatywnie. (kor)

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-15tonh

ycipk-15tonh