Trwa ładowanie...
d2mcooj

Burze, ostrzeżenia IMGW i RCB. Trudna sytuacja na Podkarpaciu i w Małopolsce

Ponad 150 osób zostało ewakuowanych po ulewach w woj. podkarpackim. Trudna sytuacja panuje też w woj. małopolskim, a IMGW podniósł właśnie do najwyższego stopnia ostrzeżenie przez burzami i gradobiciem dla woj. lubelskiego i południowej części woj. mazowieckiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Burze, ostrzeżenia IMGW i RCB. Trudna sytuacja na Podkarpaciu i w Małopolsce
Burze, ostrzeżenia IMGW i RCB. Trudna sytuacja na Podkarpaciu i w Małopolsce (PAP)
d2mcooj

Burze i nawałnice. Trwa usuwanie skutków

Skutki burz i nawałnic w woj. podkarpackim usuwało ponad 11 tys. strażaków, a ponad 150 osób musiało zostać ewakuowanych. Interwencje najczęściej dotyczyły podtopień - woda zalała domy, budynki gospodarcze, drogi, szkoły, remizy OSP, studnie. Zniszczenia były tym większe, że mieszańcy tego terenu nie zdążyli się jeszcze uporać ze skutkami, jakie pozostawiły po sobie wcześniejsze burze i nawałnice.

Najwięcej interwencji było w blisko 30 miejscowościach pięciu powiatów woj. podkarpackiego, m. in. w okolicach Jasła. Trudna sytuacja panuje na głównych rzekach tego regionu. Uszkodzona została infrastruktura wodna w dorzeczu Wisłoka, oraz na dolnym Sanie w Przemyślu, a także w Stalowej Woli i Jaśle.Trwa również naprawa zapory w zaporze w Siedleczce, gdzie 50 metrowy zator został spowodowany przez znajdujące się w wodzie śmieci: drewna, plastiku i traw.

d2mcooj

Ponad 70 razy interweniowali również strażacy w woj. małopolskim. Tam również przeszły gwałtowne burze, przede wszystkim w powiatach chrzanowskim i wielickim. Do gradobicia doszło natomiast w miejscowości Zakrzów w pow. Wadowickim.

Pogoda w Polce. Ostrzeżenia IMGW i RCB

Nadal nie ma jednak dobrych wiadomości, jeśli chodzi o pogodę. Gwałtowna burza przechodzi nad Warszawą, gdzie ulice w centrum miasta zamieniły się w rwące potoki.

Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej podniósł właśnie do najwyższego, 3 stopnia, ostrzeżenie dla woj. małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i południowej części mazowieckiego, gdzie mogą wystąpi burze, niekiedy z gradem.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało również alerty przed zagrożeniami atmosferycznymi dla woj. dolnośląskiego i opolskiego. W nocy spodziewane są tam intensywne opady deszczu, burze i silny wiatr. Możliwe są także nagłe wezbrania rzek i podtopienia.

d2mcooj

Zobacz także: Aleksander Kwaśniewski o wyniku Andrzeja Dudy. "Tam wewnątrz jest duży zawód"

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2mcooj

Podziel się opinią

Share
d2mcooj
d2mcooj
Więcej tematów