Trwa ładowanie...
d2iwh0y

Burza i deszcz - pogoda na środę 17 lipca. Zobacz, gdzie mogą wystąpić opady i wyładowania atmosferyczne

Pogoda – środa, 17 lipca 2019. Gdzie jest burza? Zobacz, gdzie dziś można spodziewać się deszczu oraz burz z piorunami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Burza i deszcz - pogoda na środę 17 lipca. Zobacz, gdzie mogą wystąpić opady i wyładowania atmosferyczne
Burza i deszcz - pogoda na środę 17 lipca. Zobacz, gdzie mogą wystąpić opady i wyładowania atmosferyczne (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d2iwh0y

Pogoda – deszcz i burza

Środa, 17 lipca zapowiada się bardzo deszczowo. Pogoda nie będzie sprzyjać wakacyjnemu odpoczynkowi, a padać będzie w wielu miejscowościach w kraju. Gwałtownych opadów można oczekiwać na Pomorzu Gdańskim, Mazowszu oraz Kujawach, dlatego najlepiej uzbroić się w parasole. Ponadto mieszkańcy Podlasia, Lubelszczyzny, Warmii i Mazur oraz Mazowsza mogą spodziewać się burza. Szczególnie niebezpieczne mogą być wyładowania w północno-wschodnich powiatach Warmii i Mazur. Na tych obszarach obowiązują ostrzeżenia IMGW przed gwałtownym burzami. Opadom deszczu będzie towarzyszyć również wiatr, który miejscami rozpędzi się nawet t do 80 kilometrów na godzinę.

Jak chronić się przed burzą?

Jak wiadomo, podczas burz nie powinno się przebywać na otwartej przestrzeni, ani tym bardziej w wodzie. Próbując ukryć się przed burzą, nie róbmy tego pod drzewem. Chroniąc się w tym miejscu zostać porażeni przez piorun, który zawsze uderza w najwyższy punkt. Podczas burzy najlepiej pozostać w budynku, samochodzie lub obniżeniach terenu takich jak wąwóz czy dolina. Osobom przemywającym w domach zaleca się zamknięcie wszystkich drzwi i okien oraz wyłączenie odbiorników energii elektrycznej, oraz nieprzebywanie w pobliżu innych podłączonych do prądu urządzeń.

d2iwh0y

Podziel się opinią

Share
d2iwh0y
d2iwh0y
Więcej tematów