Trwa ładowanie...

Budka o sprawie Banasia. "Wojna gangsterów w ramach jednego ugrupowania"

W czwartek w Rzeszowie odbyła się konferencja Koalicji Obywatelskiej, dotycząca przełożonych wyborów na prezydenta tego miasta. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli m.in. lider PO Borys Budka, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz niezależny kandydat na prezydenta Rzeszowa, Konrad Fijołek. W trakcie konferencji padło również pytanie o sprawę Mariana Banasia i fakt przeszukania domu jego syna przez CBA.

Share
Borys Budka skomentował konflikt szefa NIK Mariana Banasia z rządem
Borys Budka skomentował konflikt szefa NIK Mariana Banasia z rządemŹródło: PAP, Fot: PAP/Darek Delmanowicz
d144a2l

Przypomnijmy, że Marian Banaś w środę 28 kwietnia wygłosił oświadczenie. Prezes Najwyższej Izby Kontroli odniósł się m.in. do tego, że w środę rano agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do podwarszawskiego domu jego syna, Jakuba Banasia. Jako pierwsza o tym incydencie poinformowała Wirtualna Polska.

W czwartek w Rzeszowie do sprawy tej odniósł się lider Platformy Obywatelskiej, Borys Budka.

d144a2l

CBA w domu syna Mariana Banasia. Borys Budka komentuje

- To jest wojna gangsterów w ramach jednego ugrupowania. Kiedyś Marian Banaś był kryształowy. Kiedy postanowił wytknąć rządowi nadużycia, chociażby premierowi Mateuszowi Morawiecki, że może stanąć przed Trybunałem Stanu to ci, którzy kiedyś go popierali, wysłali do niego CBA - oświadczył Borys Budka, pytany o konflikt Mariana Banasia z rządem.

"Nawet ludzie wewnątrz tego obozu widzą tę wielką zgniliznę"

Powiedział również, że działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego w domu syna szefa NIK, Jakuba Banasia, świadczą o "słabości" władzy. - Rządzący tak bardzo boją się kontroli, że boją się własnych ludzi - ocenił Budka.

- Kiedy zaczął się atak na Mariana Banasia? Wówczas, kiedy pojawiały się pierwsze raporty (dotyczące majowych wyborów kopertowych - red.) (…). To nie jest człowiek z mojej bajki, ale nawet ludzie wewnątrz tego obozu widzą tę wielką zgniliznę, tę korupcję, widzą to marnowanie pieniędzy - kontynuował przewodniczący PO.

- Oni wszyscy muszą odejść - skwitował.

d144a2l

Wybory w Rzeszowie przełożone

Konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej w Rzeszowie odbyła się w związku z wyborami na prezydenta tego miasta, które zostały przełożone - jak twierdzi rząd - z powodów epidemicznych, po rekomendacji Głównego Inspektora Sanitarnego. KO wspiera niezależnego kandydata na fotel prezydenta, Konrada Fijołka.

Prokuratura zbada słowa papieża Franciszka. Joanna Scheuring-Wielgus o "głupocie Zbigniewa Ziobry"

Źródło: Wiadomości WP

Przeczytaj także:

d144a2l
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d144a2l

Podziel się opinią

Share
d144a2l
d144a2l
Więcej tematów