Trwa ładowanie...

Brytyjski premier uczy się w Ameryce Południowej

Prezydent Chile Michelle
Bachelet nieumyślnie zawstydziła w piątek brytyjskiego premiera
Gordona Browna, wskazując podczas wspólnej konferencji prasowej w
Santiago, że dzięki oszczędnościom z okresu koniunktury jej kraj
skutecznie przeciwstawia się kryzysowi - donosi agencja Reutera.

Share
Brytyjski premier uczy się w Ameryce PołudniowejŹródło: AFP
d4cwrcs

- W okresie wysokich cen miedzi postanowiliśmy odłożyć trochę kapitału na gorsze czasy i dzisiaj ta polityka przynosi rezultaty - powiedziała Bachelet.

- Gordon Brown odbiera w Ameryce Łacińskiej lekcje na temat stabilnych finansów publicznych - skomentował wizytę szefa brytyjskiego rządu w Chile George Osborne, minister skarbu w torysowskim gabinecie cieni.

Jak wskazuje agencja Reutera, opozycja regularnie wytyka rządzącej Partii Pracy, że nie zadbała o to, aby w okresie szybkiego wzrostu gospodarczego zadbać o nadwyżkę budżetową. W efekcie antykryzysowe działania Browna, polegające na pompowaniu w gospodarkę dodatkowych pieniędzy, prowadzą do niebezpiecznego wzrostu deficytu budżetowego.

d4cwrcs

Dzień wcześniej, podczas wizyty Gordona Browna w Brazylii, przykre dla niego uwagi wygłosił tamtejszy prezydent Luiz Inacio Lula da Silva - wskazuje internetowy serwis BBC. - Ten kryzys wywołało nieracjonalne zachowanie białych ludzi o niebieskich oczach, którzy przed kryzysem robili wrażenie, jakby wszystko wiedzieli, a obecnie okazuje się, że nie wiedzą nic - powiedział na konferencji prasowej z brytyjskim premierem.

Jak komentuje BBC, Brown był tą uwagą wyraźnie zmieszany i odparł jedynie, że woli nie obarczać winą jednostek.

d4cwrcs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cwrcs
Więcej tematów