Trwa ładowanie...
d1bdyt7

Brytyjska policja zatrzymała cztery osoby pod zarzutem terroryzmu

Policja w Wielkiej Brytanii zatrzymała cztery osoby podejrzewane o przestępstwa związane z terroryzmem na terenie Syrii. Poinformowano o przeszukaniu mieszkań zatrzymanych i zabezpieczeniu na potrzeby śledztwa urządzeń elektronicznych i pojazdów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brytyjska policja zatrzymała cztery osoby pod zarzutem terroryzmu
(AFP, Fot: Andrew Cowie)
d1bdyt7

Wśród podejrzanych jest 44-letnia kobieta z miejscowości Sparkhill i jej 20-letni syn. Poza nimi zatrzymano 45-letniego mężczyznę z Hall Green i 36-latka z Shirley. Policja podkreśliła, że grupa działała w porozumieniu.

- Przygotowywali plan działań o charakterze wywiadowczym. Na razie nie było zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego - powiedział przedstawiciel brytyjskiej policji Shaun Edwards.

Grupa miała przygotowywać się do przeprowadzenia akcji terrorystycznej poza granicami Wielkiej Brytanii, najprawdopodobniej w Syrii. Dodatkowo 45-latek jest podejrzewany o branie udziału w obozie szkoleniowym dla terrorystów.

d1bdyt7

Zatrzymani zostali już przesłuchani przez funkcjonariuszy.

Media zwracają uwagę, że w ostatnich miesiącach służby Wielkiej Brytanii odnotowały znaczący wzrost liczby obywateli brytyjskich wyjeżdżających do Syrii, aby wziąć tam udział w postaniu przeciwko rządom prezydenta Baszara al-Asada.

d1bdyt7

Podziel się opinią

Share

d1bdyt7

d1bdyt7
Więcej tematów