Trwa ładowanie...
d4h5bja

Brytyjczycy w Afganistanie

Do Afganistanu przybyli żołnierze brytyjskiej jednostki elitarnej, wyspecjalizowani w walce z terroryzmem.

Share
d4h5bja

Grupa ok. 100 Royal Marines (żołnierzy królewskiej piechoty morskiej) ma zabezpieczać lotnisko na północ od Kabulu dla misji humanitarnych i dyplomatycznych - powiedział w piątek brytyjski minister spraw zagranicznych Jack Straw.

Jednak w afgańskiej wojnie domowej jednostka ta nie będzie interweniować. Nie pełnimy tam roli policjantów - zastrzegł.

Prawdopodobnie w czasie weekendu przybędą do Afganistanu następne grupy brytyjskiego kontyngentu. Około 100 żołnierzy Special Boat Service (SBS) - elitarnego oddziału piechoty morskiej - wylądowało w czwartek wieczorem na lotnisku Bagram na północ od Kabulu. Mają oni rozminować i chronić lotnisko oraz drogę dostaw pomocy humanitarnej do Kabulu.

W piątek nie było jeszcze potwierdzenia, że żołnierze SBS mają również uczestniczyć w Afganistanie w pościgu za bin Ladenem. Jednostka jest wyspecjalizowana w operacjach antyterrorystycznych. Jej żołnierz należą do najlepiej wyszkolonych w brytyjskich siłach zbrojnych.

Według informacji brytyjskiego Ministerstwa Obrony, w Wielkiej Brytanii "tysiące żołnierzy" gotowe są, by w ciągu 48 godzin móc wejść do akcji w Afganistanie. Nie jest jednak jasne, czy do tego rzeczywiście dojdzie.(aka)

d4h5bja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h5bja
d4h5bja
Więcej tematów