Trwa ładowanie...
d1qnv2c

Brytyjczycy sami wyjdą w pole. Przez koronawirusa może zabraknąć rąk do pracy w rolnictwie

Brytyjski rząd wezwał w środę swoich obywateli do zgłaszania się do prac przy zbiorach. Na Wyspach z powodu koronawirusa może zabraknąć zagranicznych pracowników sezonowych, którzy zwykle się tym zajmują.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rząd brytyjski wezwał swoich obywateli do zgłaszania się do pracy w rolnictwie
Rząd brytyjski wezwał swoich obywateli do zgłaszania się do pracy w rolnictwie (East News, Fot: East News)
d1qnv2c

W brytyjskim rolnictwie olbrzymią rolę odgrywa praca zagranicznych robotników sezonowych. Tych jednak może zabraknąć. Zahamowanie napływu imigrantów zarobkowych w tym roku może wynikać z jednej strony z pandemii koronawirusa i związanym z tym zamknięciem granic, z drugiej - z niedawnym Brexitem.

W związku z tym rząd angielski boi się, że nie będzie komu zbierać warzyw i owoców. W środę wezwał więc swoich obywateli, żeby zaczęli się zgłaszać do tych prac.

d1qnv2c

- Już teraz trwają rekrutacje w rolnictwie i zachęcam jak najwięcej osób do zgłaszania się - powiedział George Eustice, brytyjski minister środowiska, którego cytuje Reuters. I dodaje: - Musimy zmobilizować brytyjską siłę roboczą, aby zapełnić tę lukę po zagranicznych robotnikach sezonowych, tak żeby nasze owoce i warzywa latem mogły się znaleźć na naszych talerzach - powiedział Eustice.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Niekontrolowana sytuacja w szpitalach? "Przecież po coś jest ta służba zdrowia"

d1qnv2c

Podziel się opinią

Share
d1qnv2c
d1qnv2c
Więcej tematów