W brytyjskim rolnictwie olbrzymią rolę odgrywa praca zagranicznych robotników sezonowych. Tych jednak może zabraknąć. Zahamowanie napływu imigrantów zarobkowych w tym roku może wynikać z jednej strony z pandemii koronawirusa i związanym z tym zamknięciem granic, z drugiej - z niedawnym Brexitem.
W związku z tym rząd angielski boi się, że nie będzie komu zbierać warzyw i owoców. W środę wezwał więc swoich obywateli, żeby zaczęli się zgłaszać do tych prac.
- Już teraz trwają rekrutacje w rolnictwie i zachęcam jak najwięcej osób do zgłaszania się - powiedział George Eustice, brytyjski minister środowiska, którego cytuje Reuters. I dodaje: - Musimy zmobilizować brytyjską siłę roboczą, aby zapełnić tę lukę po zagranicznych robotnikach sezonowych, tak żeby nasze owoce i warzywa latem mogły się znaleźć na naszych talerzach - powiedział Eustice.
Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl