Trwa ładowanie...
d3sw295

Brutalny gangster powiesił się w więzieniu. Miał być świadkiem w ważnej sprawie

Jacek R. został znaleziony martwy w swojej celi w więzieniu w Goleniowie. Jak się dowiedziała Wirtualna Polska, miał być świadkiem w sprawie Arkadiusza Kraski. Mężczyzna od 19 lat odsiaduje wyrok za podwójne morderstwo, ale może być niewinny. Prokuratura Krajowa właśnie bada, czy został słusznie skazany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek R. został skazany m.in. za przemyt kokainy
Jacek R. został skazany m.in. za przemyt kokainy (Agencja Gazeta, Fot: Cezary Aszkiełowicz)
d3sw295

Jacek R. to znany gangster ze Szczecina. Kilka lat temu poszedł na współpracę z prokuraturą w sprawie afery z przejmowaniem mieszkań. Śledczy sprawdzają teraz, czy do jego śmierci nikt się nie przyczynił.

Jego samobójstwo budzi wątpliwości także z tego powodu, że miał być świadkiem w sprawie Arkadiusza Kraski. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Jacek R. miał wiedzę na temat podwójnego morderstwa sprzed lat. Śledczy chcieli skorzystać z informacji, które posiadał, zwłaszcza że mężczyzna od kilku lat z nimi współpracował przy innych śledztwach. Miał szeroką wiedzę na temat światka przestępczego w Szczecinie. A to właśnie tam doszło do podwójnego morderstwa, za które wyrok odsiaduje Kraska.

Od kilku tygodni śledczy z Prokuratury Krajowej prowadzą postępowanie dotyczące wyroku w tej sprawie. Oficjalnie Prokuratura Krajowa nie informuje o postępach. – Postępowanie analizowane jest w Wydziale Skargi Nadzwyczajnej Prokuratury Krajowej pod kątem ewentualnego zaistnienia podstaw do wywiedzenia skargi nadzwyczajnej. Jak tylko zapadną merytoryczne rozstrzygnięcia w tej sprawie, Prokuratura Krajowa niezwłocznie o tym poinformuje – taką informację przekazał Wirtualnej Polsce dział prasowy Prokuratury Krajowej.

d3sw295

Sprawą Arkadiusza Kraski Prokuratura Krajowa zajęła się na polecenie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. To efekt uniewinnienia Tomasza Komendy. Ministerstwo zdecydowało się zbadać inne podobne sprawy, których rozstrzygnięcia budzą wątpliwości śledczych.

Jacek R. mógł być ważnym ogniwem postępowania w sprawie podwójnego morderstwa sprzed lat. Od kilku lat współpracował z prokuraturą. Został skazany na cztery lata w aferze mieszkaniowej. Wcześniej odsiadywał wyrok za przetrzymywanie i torturowanie dłużnika oraz przemyt kokainy. Śledczy wskazywali, że był niezwykle brutalny: wyrywał zęby obcęgami, przecinał ścięgna, obcinał palce, podtapiał w szambie.

Arkadiusz Kraska liczy na to, że zostanie uniewinniony:

   Archiwum prywatne
(Archiwum prywatne)

Arkadiusz Kraska od 19 lat odsiaduje wyrok za podwójne morderstwo. Nigdy nie przyznał się do winy. Sąd uwierzył świadkom, których zeznania się wykluczały. Nie zgadzał się podawany przez nich wygląd rzekomego sprawcy ani broń, z której miał strzelać. Nawet matka jednego z zastrzelonych mężczyzn, Marka C., uważa, że Kraska jest niewinny. – Od lat apeluję o to, by śledczy na nowo zbadali tę sprawę – mówiła Wirtualnej Polsce pani Ewa.

d3sw295

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Spektakularna historia upadku. Z globalnej marki stali się firmą z zaledwie jednym sklepem w Stanach Zjednoczonych

d3sw295

Podziel się opinią

Share
d3sw295
d3sw295
Więcej tematów