Trwa ładowanie...

Brudziński o słowach Tuska: kabotyństwo, jak wszystko co robi w Brukseli

Żaden Verhofstadt, żaden Timmermans, ani żadna inna urzędniczyna brukselska nie może nam, Polakom, zakazać, żebyśmy byli dumni z naszej historii, żebyśmy świętowali pod biało-czerwoną flagą - powiedział wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński (PiS). Skrytykował też Donalda Tuska za słowa napisane na Twitterze.

Share
Brudziński o słowach Tuska: kabotyństwo, jak wszystko co robi w Brukseli
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d2dhga3

Brudziński na antenie Radia Maryja stwierdził, że użyte przez przez przewodniczącego Rady Europejskiej słowo "Alarm!" "brzmi niczym sygnał SOS na morzu".

- Dla ludzi morza wiadomym jest, co robi się z człowiekiem, który wysyła taki sygnał w sposób nieadekwatny do tego, co dzieje się na morzu, a czasami dla żartów. Takie karygodne żarty dokonują ludzie pod wpływem alkoholu, niezrównoważeni emocjonalnie czy psychicznie - powiedział wiceszef Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz też: Donald Tusk i Jarosław Kaczyński - historia pewnej znajomości

- Nie wiem, czy Tusk był pod wpływem alkoholu, czy był mniej lub bardziej niezrównoważony emocjonalnie wysyłając tego tweeta, ale wiem jedno: mówienie przez Tuska o tym, że rząd Prawa i Sprawiedliwości realizuje politykę Kremla jest takim samym kabotyństwem, jak to wszystko, co Tusk, jako rzekomo ponadnarodowy i ponadpartyjny lider Rady Europejskiej, realizuje w Brukseli - mówił Brudziński.

Wicemarszałek Sejmu skrytykował również sześciu eurodeputowanych PO, którzy głosowali za rezolucją Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski. - Nie wiem, jak można stawać ramię w ramię z człowiekiem pokroju Verhofstadta. Tego, który wszystkich Polaków, którzy świętowali 11 listopada uczestnicząc w Marszu Niepodległości nazwał nazistami i faszystami - powiedział gość "Aktualności dnia" Radia Maryja.

d2dhga3

Dodał, że dla niego jest oczywistym, że Polska będzie w Europie krytykowana "dopóty, dopóki będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość".

"Alarm Tuska"

Niedzielny wpis Donalda Tuska na Twitterze wywołał w Polsce burzę.

"Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" - napisał szef Rady Europejskiej.

d2dhga3

Podziel się opinią

Share
d2dhga3
d2dhga3
Więcej tematów