Trwa ładowanie...
dxjua5y

Brudna gra wokół Biedronia? Zdecydowana reakcja Schetyny

Publicysta Jacek Żakowski wysunął tezę, że słupska Platforma "zwalcza" prezydenta Roberta Biedronia. Szef partii Grzegorz Schetyna ripostuje. Nie zabrakło uszczypliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O kandydowaniu Biedronia w Warszawie spekuluje się od dawna
O kandydowaniu Biedronia w Warszawie spekuluje się od dawna (Agencja Gazeta, Fot: Przemek Wierzchowski)
dxjua5y

Publicysta z szefem PO rozmawiał w TOK FM. Jednym z wątków dyskusji była strategia Platformy przed nadchodzącymi wyborami. Schetyna zapewniał, że trwają rozmowy na temat wielkiej koalicji, która odbierze PiS-owi władzę. W jej skład, jak twierdził Schetyna, miałyby wejść także ruchy miejskie i lewica.

Żakowski nie krył swoich wątpliwości na ten temat. Przypomniał, że prezydent Słupska może wystartować w wyborach na prezydenta Warszawy. Stwierdził, że "Platforma zwalcza go razem z PiS-em".

- Trzeba szanować matematykę i werdykty wyborców. Jeżeli ktoś ma mniejszość w radzie miejskiej, to musi znajdować porozumienie także z klubami opozycyjnymi. Na tym polega dojrzałość polityczna. Mówię o tym wszystkim "swoim" prezydentom, dotyczy to również Roberta Biedronia - ripostował przewodniczący Platformy.

dxjua5y

Zobacz także: Co, jeśli PiS nie zainwestuje w Jakiego? "Polityk nie będzie zły"

Szanse Biedronia rosną

O kandydowaniu Biedronia w Warszawie spekuluje się od dawna. Dwa tygodnie temu oznajmił, że "nie jest zainteresowany" startem w stolicy, choć docierają do niego sygnały, że gdyby to zrobił, miałby szansę na dobry wynik.

dxjua5y

To prawda. Z sondażu Kantar Millward Brown dla WP wynika, że gdyby Robert Biedroń ogłosił start, miałby już dziś trzecie miejsce z poparciem rzędu 16 proc. Gdyby był wspólnym kandydatem lewicy i otrzymał wsparcie Ryszarda Kalisza i Adriana Zandberga, miałby dokładnie takie samo poparcie co Patryk Jaki i drugie miejsce.

We wtorek rzeczniczka prasowa SLD Anna-Maria Żukowska zadeklarowała, że gdyby Robert Biedroń zdecydował się na kandydowanie w Warszawie, mógłby liczyć na poparcie Sojuszu.

dxjua5y

Podziel się opinią

Share

dxjua5y

dxjua5y
Więcej tematów