Trwa ładowanie...
d1au05g

Bronisław Komorowski wesprze kampanię KO. Został patronem inicjatywy

Były prezydent Bronisław Komorowski został patronem inicjatywy Koalicji Obywatelskiej, dotyczącej polityki prorodzinnej. Polityk zapewnił, że po odzyskaniu władzy opozycja będzie rozwijać "elementy pozytywnego dorobku obecnych rządzących” i nie wycofa wszystkich reform socjalnych PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bronisław Komorowski podkreśla, że część reform PiS jest słuszna
Bronisław Komorowski podkreśla, że część reform PiS jest słuszna (Forum)
d1au05g

Nowy patron polityki społecznej Koalicji Obywatelskiej podkreślał, że w polityce potrzeba "kontynuacji, a nie ciągłego początku". - Polityka prorodzinna wymaga stabilności - tak jak zawsze w każdej rodzinie stabilność wewnętrzna służy - wymaga konsekwencji, konsekwentnego działania w dłuższych terminach - zaznaczył.

Dlatego, jak przekonywał Komorowski, mimo że opozycja pragnie odsunąć PiS od władzy, zachowa część reform socjalnych autorstwa obecnej władzy. KO nie zamierza likwidować m.in. programu 500+. Były prezydent zaznaczył, że choć świadczenie zasługuje, by zostać utrzymane, to w pełni nie rozwiązuje kryzysu demograficznego w Polsce.

W podobnym tonie wypowiadała się Barbara Nowacka, która do Koalicji Obywatelskiej dołączyła w ostatnich dniach. - Przyświeca nam ta sama myśl, ten sam sposób myślenia o państwie i jego ciągłości. Polityka społeczna to jeden z najbardziej wrażliwych obszarów polityki państwa. To ona buduje stabilność, daje gwarancje obywatelom, że państwo ich nigdy nie zostawi na lodzie. Ta polityka musi być prowadzona mądrze i musi być prowadzona w sposób spójny, perspektywiczny, nie z założeniem do następnych wyborów albo co budżet pozwoli przez trzy lata - tłumaczyła.

d1au05g

Źródło: 300Polityka

Zobacz także: Koalicja z PiS? Sławomir Neumann odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1au05g

Podziel się opinią

Share

d1au05g

d1au05g
Więcej tematów