Trwa ładowanie...

Brexit. Unijny komisarz Jonathan Hill z Wielkiej Brytanii zrezygnował ze stanowiska

• To konsekwencja referendum w Wielkiej Brytanii ws. wyjścia z UE

• Jonathan Hill: jestem rozczarowany wynikiem referendum

• Od 2014 roku zajmował się rynkami kapitałowymi i finansowymi

Share
Brexit. Unijny komisarz Jonathan Hill z Wielkiej Brytanii zrezygnował ze stanowiska
Źródło: PAP/EPA, Fot: OLIVIER HOSLET
d3iqkbq

Unijny komisarz z Wielkiej Brytanii zrezygnował ze stanowiska. To konsekwencja referendum, w którym Brytyjczycy opowiedzieli się za wyjściem z Unii Europejskiej. Jonathan Hill od 2014 roku zajmował się w Komisji Europejskiej usługami finansowymi i rynkami kapitałowymi.

Jonathan Hill napisał w oświadczeniu, że jest rozczarowany wynikiem referendum i że liczył na zwycięstwo zwolenników pozostania w Unii Europejskiej. Przyznał, że przyjeżdżał do Brukseli sceptycznie patrząc na Europę, ale wyjeżdża przekonany, że - jak napisał - mimo frustracji członkostwo Wielkiej Brytanii w Unii przyniosło korzyści, zarówno jeśli chodzi o miejsce kraju na arenie międzynarodowej, jak i o kondycję brytyjskiej gospodarki.

"Ponieważ jednak Brytyjczycy zdecydowali inaczej, uznałem, że nie powinienem pozostawać dłużej komisarzem, tak jak by nic się nie stało" - napisał Jonathan Hill. Dodał, że jego odejście powinno odbyć się w uporządkowany sposób i decyzje będą podejmowane w najbliższych tygodniach.

Usługi finansowe to część jednolitego rynku wewnętrznego za który obecnie w Komisji odpowiada polska komisarz Elżbieta Bieńkowska.

d3iqkbq

Podziel się opinią

Share
d3iqkbq
d3iqkbq
Więcej tematów