Trwa ładowanie...

Brejza publikuje dokument z PKW z kampanii Kaczyńskiego. "Faktur nie ma"

Poseł PO Krzysztof Brejza zamieścił na Twitterze kopię artykułu o kampanii Jarosława Kaczyńskiego z czasopisma "Dobry Znak". Kaczyński startował w wyborach prezydenckich w 2010 roku. Ile komitet zapłacił za publikację? - takie pytanie Brejza wysłał do Państwowej Komisji Wyborczej, ale odpowiedzi nie uzyskał. "W dokumentach (...) nie ma faktur za usługi wykonywane przez (...) wydawcę czasopisma 'Dobry Znak'" - odpisuje PKW.

Brejza publikuje dokument z PKW z kampanii Kaczyńskiego. "Faktur nie ma"Źródło: PAP/EPA, fot: b/d
d39q3v1
d39q3v1

Krzysztof Brejza już wcześniej prosił Państwową Komisję Wyborczą o wyjaśnienie sprawy finansowania lotów Jarosława Kaczyńskiego samolotami Jet Air. To linie, które w 2011 roku weszły w skład marki OLT Express. "Ramię w ramię z M. Suskim wyjaśniamy sprawę sfinansowania lotów JK" - pisał na Twitterze Brejza, zamieszczając materiał z komisji ds. wyjasnienia sprawy Amber Gold. - "Interweniowałem w PKW. Nie mają faktur z JetAir" - poinformował.

W kolejnym wpisie Brejza zajął się artykułem, który przedstawiał pomysły kandydata na prezydenta Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich w 2010 roku. Tym razem poseł PO również pytał PKW o rozliczenia faktur ze sprawozdania wyborczego Komitetu Wyborczego Jarosława Kaczyńskiego. Jak pisze Brejza gazeta, w której opublikowano "agitację JK", finansowana była przez SKOK Wołomin.

"Dobry Znak" był bezpłatnym tygodnikiem, wydawanym od 2008 roku w Wołominie. Miał pięć mutacji lokalnych - dla Wołomina, Podlasia, Lublina, Warszawy i Warmii i Mazur.

d39q3v1

"W tych wyborach wybieramy między bardzo radykalną koncepcją społeczną reprezentowaną przez Platformę Obywatelską, taką koncepcją 'prywatyzujmy wszystko', gdzie Państwo ucieka od odpowiedzialnści, a sprawdzoną w Europie koncepcją społecznej gospodarki rynkowej, zrównoważonego rozwoju, to jest różnica zasadnicza. Ja reprezentuję tą drugą koncepcję" - mówił na wiecu wyborczym Jarosław Kaczyński, a "Dobry Znak" relacjonował to wydarzenie. - "Koncepcję zrównoważonego rozwoju, społecznej gospodarki rynkowej właśnie tej gospodarki, która tak znakomicie się sprawdzała przez dziesięciolecia" - brzmi jeden z fragmentów przemówienia Jarosława Kaczyńskiego, zamieszczonych w gazecie "Dobry Znak".

Brejza publikuje też treść odpowiedzi na pytania, które przesłała mu PKW. "W dokumentach źródłowych załączonych do sprawozdania wyborczego Komitetu Wyborczego Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Jarosława Kaczyńskiego, uczestniczącego w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, przeprowadzonych w dniach 20 czerwca i 4 lipca 2010 r., nie ma faktur za usługi wykonywane przez U.B.R. sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (...), która była wydawcą czasopisma 'Dobry Znak'".

Dalej PKW wyjaśnia, że nie może dokonać wyceny takiej publikacji, bo ceny materiałów reklamowych są zróżnicowane, "zwłaszcza w okresie kampanii wyborczych" i zależą od wielu czynników.

"Państwowa Komisja Wyborcza nie jest powołana do prowadzenia takich analiz w odniesieniu do materiałów archiwalnych, tym bardziej niepochodzących od komitetów wyborczych" - odpowiada PKW na prośbę posła Brejzy.

d39q3v1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39q3v1
Więcej tematów