Trwa ładowanie...

Braun starł się z Hołownią. "Cenzura i mobbing"

Starcie Szymona Hołowni i Grzegorza Brauna. Gdy marszałek Sejmu pouczał Krzysztofa Kasprzaka, który przedstawiał projekt "Stop LGBT", Braun chciał zgłosić wniosek formalny. Hołownia odpowiedział, że to nie jest na to czas. - Niedopuszczalna cenzura i mobbing - krzyknął poseł Konfederacji.

Sprzeczka Brauna z HołowniąSprzeczka Brauna z HołowniąŹródło: PAP, Sejm, fot: Paweł Supernak
d203f8d
d203f8d

Sejm procedował obywatelski projekt ustawy "Stop LGBT", który zawierał m.in. zakazy organizowania Parad Równości oraz posługiwania się symbolami takimi jak tęcza.

Projekt przedstawiał Krzysztof Kasprzak, który zamiast skupiać się na proponowanych rozwiązaniach, atakował środowiska LGBT, mówiąc o "gwałcicielach" i twierdził, że nie ma szans na dialog.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Decyzja ws. Bosaka. "Nie będę komentował swojej pozycji"

Hołownia mu przerywał, przypominając, czego dotyczy debata. - Ostatni raz proszę, żeby przedstawił nam pan, jako wnioskodawca, co chcecie zmienić w polskim prawie, jakich zmian chcecie dokonać w ustawach, chcecie pokazać nam, co jest robione źle, a powinno być lepiej i o to apeluję. Publicystyka, w którą się pan wdaje i insynuacje, które jej towarzyszą, mogą doprowadzić do tego, że ten proces zakończymy szybciej i przejdziemy do debaty nad wnioskiem - mówił marszałek.

d203f8d

Do Hołowni podszedł wówczas Braun z wnioskiem formalnym.

- Jak będzie na to moment, jak byłem już panu uprzejmy wcześniej zapowiedzieć, panie pośle, zaproszę pana do jego złożenia - powiedział Hołownia.

- Niedopuszczalna cenzura i mobbing - odpowiedział Braun i wrócił do ław.

- Nie ma czegoś takiego, panie pośle, jak wniosek formalny w trakcie wystąpienia - pouczył go Hołownia.

Hołownia wyłącza mikrofon

Kasprzak kontynuował swoje ataki na środowiska LGBT i w pewnym momencie Hołownia wyłączył mu mikrofon.

d203f8d

- Jesteśmy w Sejmie RP. Jeżeli przyszedł pan tutaj po to, żeby raczyć nas drastycznymi szczegółami wydarzeń z kronik kryminalnych, a następnie wysnuć tezę, że mają one związek z orientacją seksualną osób, które je popełniły, rozumiem, że starczy panu intelektualnej odwagi również na to, żeby stwierdzić, że te wszystkie przestępstwa, które mają miejsce w związkach heteroseksualnych, również są zawinione przez heteroseksualizm tych osób - powiedział.

Czytaj więcej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d203f8d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d203f8d
Więcej tematów