ycipk-6zizsr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
bono

Bono na miesiąc zostanie naczelnym "Vanity Fair"

Bono, wokalista irlandzkiego zespołu U2, przez miesiąc będzie redaktorem naczelnym amerykańskiego magazynu "Vanity Fair".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bono na miesiąc zostanie naczelnym "Vanity Fair"
(AFP)
ycipk-6zizsr

Pismo poinformowało, że pod kierunkiem piosenkarza wydany będzie lipcowy numer poświęcony Afryce. Jako "gościnny redaktor naczelny" on chce przedstawić Czarny Ląd jako wielką przygodę.

Chcę dać statystykom twarze i osobowości - zapowiada wokalista i podkreśla, że opowiadając o Afryce, trzeba ukazywać nie tylko straszne rzeczy, które się tam dzieją, ale także tamtejsze sukcesy.

W maju zeszłego roku Bono nadzorował już wydanie brytyjskiej gazety "The Independent". Osobiście dobierał wtedy materiały o epidemii AIDS w Afryce, nędzy na świecie i globalnym ociepleniu.

ycipk-6zizsr

Lider U2 jest jedną z najbardziej zaangażowanych społecznie gwiazd show-businessu. U przywódców politycznych zabiega o redukcję długów najbiedniejszych krajów, prowadzi kampanie na rzecz pomocy Afryce w walce z ubóstwem i AIDS. (al)

Zobacz także U2 w serwisie muzyka.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-6zizsr

ycipk-6zizsr
ycipk-6zizsr