Trwa ładowanie...
d33b71o

Bon turystyczny. Duże zainteresowanie świadczeniem. Gdzie wykorzystać bon turystyczny?

1 sierpnia rusza bon turystyczny. Program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród firm i przedsiębiorców, a także u rodziców. Gdzie można skorzystać z bonu turystycznego?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bon turystyczny. Gdzie wykorzystać?
Bon turystyczny. Gdzie wykorzystać? (pixabay.com)
d33b71o

Bon turystyczny. Gdzie można wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny to świadczenie wynoszące 500 złotych, które można wydać podczas wakacji w Polsce. Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? O liście podmiotów, które realizują bon turystyczny informuje na swojej stronie Polska Organizacja Turystyczna. Na jej stronie internetowej można znaleźć listę podmiotów, u których można zrealizować bon turystyczny. Lista dostępna jest TUTAJ.

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla polskich rodzin oraz branży turystycznej w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią COVID-19. Za pomocą bonu można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce do końca marca 2022 r.

d33b71o

Bon turystyczny. Dla kogo?

Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

Aby skorzystać ze świadczenia w formie bonu, wystarczy mieć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Trzeba też aktywować bon. Można to zrobić w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami.

Osoby, które mają dziecko niepełnosprawne i chcą uzyskać dodatkowy bon – 500 zł, muszą na PUE ZUS złożyć w tym celu oświadczenie.

d33b71o

Z bonu turystycznego będzie mogło skorzystać niemal 6,5 miliona polskich dzieci, w tym także dzieci rodziców pracujących za granicą.

Zobacz też: Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Ograniczone obchody

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33b71o

Podziel się opinią

Share
d33b71o
d33b71o
Więcej tematów