Trwa ładowanie...
d2nz776

Bon turystyczny 500 plus. Senatorowie chcą zmian

Senat przyjął ustawę o Polskim Bonie Turystycznym, ale wprowadził w niej poprawki. Największa zmiana ma dotyczyć odbiorców bonu. Skorzystają z niego nie tylko rodziny z dziećmi, ale również emeryci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bon turystyczny 500 plus. Senatorowie chcą zmian
Bon turystyczny 500 plus. Senatorowie chcą zmian (Pixabay)
d2nz776

Bon turystyczny - ważne zmiany jeszcze przed wprowadzeniem świadczenia

Pomysł na bon turystyczny pojawił się w tym roku. Bon z jednej strony wspomógłby Polaków i wielu z nich umożliwiłby wyjazd na wakacje, a z drugiej wsparł dotkniętą pandemią koronawirusa branżę turystyczną.

Początkowo rządowy projekt zakładał, że bon turystyczny w wysokości 1000 zł otrzymają pracownicy zatrudnieni na etatach, spełniający założone kryterium dochodowe, a część kosztów bonu pokryją pracodawcy. Ostatecznie jednak prezydent Andrzej Duda przedstawił nowy projekt bonu turystycznego 500 plus na każde dziecko. I ta druga wersja się przyjęła.

d2nz776

Bon turystyczny. Senat chce zmian

Projekt Polskiego Bonu Turystycznego, który w wysokości 500 zł na każde dziecko trafił do parlamentu. Ustawa została już przyjęta, niemniej senatorowie chcą wprowadzić poprawki, rozszerzając zakres odbiorców bonu turystycznego o emerytów i rencistów. Ustawą ponownie musi zająć się Sejm.

Bon turystyczny. Co o nim wiemy?

Bon turystyczny ma być świadczeniem przyznawanym w formie bezgotówkowej. Nie będzie konieczności składania wniosku, ale trzeba będzie go aktywować za pośrednictwem strony PUE ZUS. Tam osoba uprawniona do otrzymania bonu turystycznego zdobędzie specjalny kod, który będzie musiała mieć w telefonie lub w formie drukowanej. Za jego pośrednictwem będzie można opłacić wycieczkę czy obóz. Bon będzie ważny dodo 31 marca 2022 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2nz776

Podziel się opinią

Share

d2nz776

d2nz776
Więcej tematów