Trwa ładowanie...
d2ulqf4

Bombowce USA w Norwegii. Rosja wysyła ostrzeżenie

Rosja uprzedziła Norwegię, że w dniach 18-24 lutego zaplanowała próby pocisków rakietowych. Moskwa, przeprowadzając próby rakietowe, ma wyrażać swoje niezadowolenie z obecności bombowców USA w Norwegii.
Share
Rosja ostrzega Norwegię o próbach pocisków rakietowych (zdjęcie ilustracyjne)
Rosja ostrzega Norwegię o próbach pocisków rakietowych (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Getty Images, Fot: Vladimir Ivashchenko
d2ulqf4

USA ogłosiły na początku lutego, że wyślą do Norwegii swoje bombowce B1 oraz część żołnierzy. Na ten ruch zareagowała Rosja, który mobilizuje własne samoloty bojowe, które byłyby zdolne do przechwycenia amerykańskich jednostek, a także do kontrataku. Około 50 rosyjskich bombowców szkoli się w zasięgu przestrzeni powietrznej NATO i Szwecji. Gotowe są myśliwce w okolicy obwodu Kaliningradzkiego.

Rosja ostrzega Norwegię o próbach pocisków rakietowych

Norwegia dostała ostrzeżenia od Rosji, że część jej obszaru w dniach 18-24 lutego znajdzie się w zasięgu rosyjskich pocisków rakietowych - podaje thebarentsobserver.com. W krótkim komunikacie wyjaśniono, że chodzi o tereny na północ od kontynentalnej części Norwegii a Wyspą Niedźwiedzią. Moskwa ma w ten sposób wyrażać swoje niezadowolenie z tymczasowej obecności USA w tym kraju.

d2ulqf4

Obszar, gdzie dojdzie do prób rosyjskich pocisków rakietowych, nie jest terenem działań szkoleniowych alianckich samolotów, z powodu ograniczeń nałożonych przez Norwegię. Według rzecznika norweskich sił zbrojnych Rosja powinna zapewnić bezpieczeństwo na tym obszarze. Brynjal Stordal zapewnił, że Norwegia monitoruje aktywność na sąsiadujących terenach.

Bombowce USA w Norwegii. Rosja reaguje

Wody pomiędzy Przylądkiem Północnym a Wyspą Niedźwiedzią są terenem łowisk dla rybaków z Rosji, Norwegii oraz Unii Europejskiej. Rosyjskie wojska obszar, gdzie Morze Barentsa łączy się z Morzem Norweskim, traktuje jako istotny element swojej strategii obronnej. Chodzi m.in. o zapewnienie przetrwania okrętów podwodnych o napędzie atomowym Północnej Floty.

Hołownia będzie łowił w PiS? Komentarz rzecznika partii

Źródło: thebarentsobserver.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ulqf4

Podziel się opinią

Share
d2ulqf4
d2ulqf4
Więcej tematów