Trwa ładowanie...
d2wbcyn

"Bohaterowie Europy. Świadkowie wiary" już niedługo na Zamku Królewskim

16 sierpnia na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie otwarta zostanie plenerowa wystawa fotograficzna zatytułowana Bohaterowie Europy. Świadkowie wiary. Organizatorem wystawy jest Instytut Dziedzictwa Narodowego.

Share
d2wbcyn

Celem wystawy jest zaprezentowanie postawy kilkunastu osób, które łączyła nie tylko wspólna postawa duchowa i moralna, ale także gotowość do obrony podstawowych wartości kultury europejskiej. Wśród bohaterów ekspozycji znajdą się katolicy, prawosławni, protestanci, żydzi, m.in. prymas Węgier kard. Jozsef Mindszenty, św. Edyta Stein, Matka Teresa z Kalkuty, cadyk z Piaseczna Kalman Szapiro, niemiecki teolog protestancki Dietrich Bonhoeffer, ukraiński biskup grekokatolicki Teodor Romża.

Rozwinięciem tej wystawy będzie ekspozycja poświęcona Prymasowi Tysiąclecia - kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, prezentowana w Bibliotece Stanisławowskiej Zamku Królewskiego.

IDN, powołany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, rozpoczął działalność w marcu 2001 roku. W swojej statutowej działalności zajmuje się m.in. popularyzowaniem i promowaniem polskiej kultury i historii.

Wystawa otwarta będzie do 31 sierpnia (mk)

d2wbcyn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wbcyn
d2wbcyn
Więcej tematów