Trwa ładowanie...
Kamil Zajęcki
26-04-2017 11:23

Bogacze z Nowego Jorku spędzili dzień z Donaldem Tuskiem

Małgorzata i Adam Skarżyńscy wylicytowali spotkanie z Donaldem Tuskiem na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na wizytę u szefa Rady Europejskiej przyjechali do Brukseli aż z Nowego Jorku, gdzie na co dzień mieszkają.

Share
Bogacze z Nowego Jorku spędzili dzień z Donaldem TuskiemŹródło: Getty Images, fot: Sean Gallup
dki0ocl

Donald Tusk przywitał małżeństwo Skarżyńskich pod siedzibą Rady Europejskiej. Następnie były polski premier oprowadził ich po miejscu swojej pracy. Skarżyńscy otrzymali też w prezencie album o Europie, na którym szefowie państw i rządów europejskich oraz przewodniczący instytucji unijnych złożyli swoje podpisy. Spotkanie zakończyło się wspólnym obiadem w towarzystwie przewodniczącego Rady Europejskiej - czytamy na TVN24.

Państwo Skarżyńscy wygrali rzutem na taśmę. W ostatniej chwili zaoferowali kwotę 370 200 zł, przebijając tym samym największą dotychczasową ofertę o zaledwie 100 zł. Aukcja zakończyła się 10 lutego.

Co ciekawe, do fundacji zgłosiła się też osoba, która wystawiła drugą najwyższą kwotę, lecz przegrała licytację. Pomimo porażki zaproponowała, że wpłaci 370 100 zł na konto WOŚP, żeby tylko spotkać się z Tuskiem. Szef Rady Europejskiej zgodził się, w efekcie czego na konto fundacji wpłynęła suma 740 300 zł. To rekorda kwota wśród wszystkich aukcji WOŚP w 2017 roku.

dki0ocl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dki0ocl
dki0ocl
Więcej tematów