Trwa ładowanie...

Bóbr z Morskiego Oka zniknął! Zwierzę zostawiło ślady w Tatrach

Bóbr, który pojawił się nad Morskim Okiem w sierpniu tego roku, nagle zniknął. Jak informują leśnicy z Tatr, zwierzę pozostawiło jednak ślady w górach. Wiadomo już, gdzie przeniósł się bóbr i co z jego stanem zdrowia.

Tatry. Bóbr z Morskiego Oka zmieił miejsce. Jest nagranie Tatry. Bóbr z Morskiego Oka zmieił miejsce. Jest nagranie Źródło: Pixabay
d2yu00r

W sierpniu po raz pierwszy zaobserwowano Bobra w Tatrach, które są dla niego obcym środowiskiem. Zwierzę zadomowiło się wówczas w rejonie Morskiego Oka. Wszyscy myśleli, że na dobre... Zwierzę zdecydowało jednak inaczej.

Tatry. Bóbr z Morskiego Oka zmienił miejsce

W czwartek 16 grudnia Tatr obeszła wieść, że bóbr z Morskiego Oka porzucił swoje żeremie i wyruszył w inne miejsce.

Jak wynika z obserwacji pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego, bóbr zszedł około pięciu kilometrów w dół od popularnego górskiego jeziora i na dobre zadomowił się w pobliżu górskiego potoku.

Oburzenie po liście Czarnka. "Krucjata ideologiczna"

Na nagraniu, które opublikowano w sieci, widać, że zwierzę w krótkim czasie spiętrzyło potok do wysokości około jednego metra. Sprytny bóbr wykorzystał do tego cały stos gałęzi.

d2yu00r

Bóbr z Morskiego Oka zbudował żeremie. "Intensywnie działa"

- Na razie nie wiemy, czy jest to samotny osobnik, czy jest to grupa bobrów. Co ciekawe, na swój dom nie wybrał Rybiego Potoku wypływającego z Morskiego Oka, a zadomowił się w lesie, w ścisłym rezerwacie przyrody. Tam bóbr intensywnie działa, ścina świerki, no i powiększa swoje żeremie spiętrzające wodę - mówi w rozmowie z PAP leśniczy Grzegorz Bryniarski.

Jak zaznaczył pracownik TPN, nie chcą oni niepokoić bobra, dlatego dookoła żeremi zamontowano fotopułapki, które mają uchwycić jego aktywność. Pod koniec roku leśniczy sprawdzą, jak działa zwierzę.

- Mamy nadzieję, że uda się to nagrać. Bóbr sam wybrał sobie to miejsce i nie chcemy go niepokoić. Z pozostawionych na śniegu i gruncie tropów nie wynika, czy mam do czynienia z jednym osobnikiem, czy jest ich więcej - zaznaczył leśniczy z obwodu Morskiego Oka.

d2yu00r

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2yu00r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yu00r
Więcej tematów