Trwa ładowanie...
delvbcj

Błędy ludzkie przyczyną katastrofy superpociągów

Błędy w projektowaniu aparatury sygnalizacyjnej i błędy popełnione przez obsługę spowodowały zderzenie dwóch superszybkich pociągów podczas ub. weekendu - poinformowały chińskie media cytując oficjalny raport. W katastrofie zginęło co najmniej 39 osób a ponad 190 zostało rannych.

delvbcj
delvbcj

Raport opublikowano po fali oburzenia chińskiej opinii publicznej wobec postępowania władz po katastrofie koło Wenzhou, w prowincji Zhejiang. Premier Wen Jiabao, reagując na krytykę, zaapelował o przeprowadzenie wnikliwego i przejrzystego śledztwa w celu ustalenia przyczyn katastrofy a także sprawdzenie stanu bezpieczeństwa w całej infrastrukturze komunikacyjnej, w kopalniach, na budowach i w przemyśle.

W czwartek premier przybył do Wenzhou aby osobiście zapoznać się z ustaleniami śledztwa i stanem rannych.

- Znaleziono błędy w projektowaniu urządzeń sygnalizacyjnych na stacji w Wenzhou - Południe, a nadzorcy ruchu nie wysłali żadnych ostrzeżeń. Były to przyczyny zderzenia - głosi fragment raportu opublikowany przez chińską telewizję państwową.

W sobotę wieczorem jadący z dużą prędkością superszybki pociąg staranował tył innego, stojącego składu. W rezultacie uderzenia, sześć wagonów wykoleiło się a cztery z nich spadły z wiaduktu z wysokości ok. 30 metrów.

delvbcj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
delvbcj
Więcej tematów