Trwa ładowanie...

Błaszczak: „Fort Trump” powstanie, to nie ulega żadnej wątpliwości

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej w dzisiejszych "Sygnałach dnia" Radiowej Jedynki śmiało wypowiadał się na temat utworzenia stałej amerykańskiej bazy w Polsce. - "Fort Trump" powstanie, to nie ulega żadnej wątpliwości, więc nie rozmawiamy o tym "czy", tylko "jak"– ocenił.

Błaszczak: „Fort Trump” powstanie, to nie ulega żadnej wątpliwościŹródło: PAP/EPA
d1o74mo
d1o74mo

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak spotka się dziś z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Głównym tematem rozmów ma być sprawa utworzenia stałej amerykańskiej bazy wojskowej w Polsce. Ostatnia wizyta szefa MON w Stanach Zjednoczonych również dotyczyła rozmów na ten temat.

Mariusz Błaszczak w dzisiejszych „Sygnałach dnia” Radiowej Jedynki z pełnym przekonaniem wypowiadał się na temat powstania stałej amerykańskiej bazy wojskowej na terenie Polski. - "Fort Trump" jest inicjatywą polsko-amerykańską, "Fort Trump" powstanie, to nie ulega żadnej wątpliwości, więc nie rozmawiamy o tym "czy", tylko "jak". Nie rozmawiamy o tym, czy będzie wzmocnienie sił amerykańskich w Polsce, tylko jak będzie ono przebiegać, jakie będą oddziały – powiedział, cytowany przez Polskie Radio 24.

Błaszczak został zapytany przez dziennikarza, czy zapowiedzi na tym etapie nie są nazbyt optymistyczne – Moja ocena wynika z rozmów, jakie odbyłem, z ogólnej atmosfery. Wynika też z tego, co możemy usłyszeć, czy to ze strony kongresmanów, czy to ze strony Szefa Połączonych Sztabów, generała Josepha Dunforda czy też samego Jamesa Mattisa, z którym przecież rozmawiałem po raz kolejny - odpowiedział minister.

W Stanach Zjednoczonych, Pentagon został zobowiązany przez Kongres do przedstawienia raportu (do marca przyszłego roku) nt. oceny inicjatywy ustanowienia stałych baz USA w Polsce. Na jego podstawie ma zapaść decyzja, czy "Fort Trump" stanie się rzeczywistością.

d1o74mo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o74mo
Więcej tematów