Trwa ładowanie...

Biskupi napisali list. Apelują do Polaków o jedność i potępiają gender

Konferencja Episkopatu Polski wystosowała list społeczny. Apelują w nim do polskiego społeczeństwa o solidarność i dialog. Odnieśli się również do ideologii gender, którą nazwali "hałaśliwą" i "podważającą rolę rodziny".

Share
Biskupi napisali list. Apelują do Polaków o jedność i potępiają genderŹródło: East News
d33i23p

Biskupi wezwali Polaków do "podjęcia wzmożonego wysiłku na rzecz budowania autentycznych relacji międzyludzkich w uporządkowanej zgodzie". Hierarchowie podkreślili jednak, że nie zamierzają ingerować w życie polityczne, ani stawać po którejkolwiek ze stron sporu. Zaznaczyli także, że nie chodzi im o "zdobycie jakichkolwiek przywilejów".

"Pragniemy (...) ponownie przyczynić się do budowania autentycznej wspólnoty sióstr i braci budujących poprzez miłość w prawdzie" - czytamy w liście.

Konferencja Episkopatu Polski zwróciła uwagę na radykalizację języka debaty publicznej. Biskupi ubolewają nad tym zjawiskiem. "Wszelki dialog kończy się wówczas, gdy język publicznych debat służy budowaniu jednostronnego i nieprawdziwego obrazu życia społecznego czy też stygmatyzowaniu politycznych oponentów” - piszą.

Hierarchowie Kościoła proszą, by komunikacja, zarówno w świecie realnym, jak i w cyfrowym była "szczera, otwarta, odpowiedzialna i szanująca innych”. Nawiązują także do polityki. Apelują, by partyjne programy "nie przekształciły się w oderwane od rzeczywistości ideologie, które prowadzą do społecznych konfliktów". Jako jeden z przykładów podają gender.

d33i23p

"Współcześnie np. jedna z hałaśliwych ideologii również obecna w naszym społeczeństwie podważa binarny podział płci i niezastąpioną rolę rodziny naturalnej, próbując w publicznej debacie, prawie i programach edukacyjnych zastąpić człowieka rzeczywistego jego zideologizowanym obrazem” - piszą biskupi.

Na zakończenie listu biskupi apelują do wszystkich ludzi dobrej woli o podjęcie wysiłku na rzecz narodowej zgody i dialogu w prawdzie. Wszystkich wiernych proszą o modlitwę w intencji ojczyzny.

Zobacz także: Trybunał orzekł ws. KRS. Opozycja jest wściekła

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d33i23p

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33i23p
d33i23p
Więcej tematów