Trwa ładowanie...
d46qe1u

"Hańba Biskupia". Protesty przed kuriami w całej Polsce

"Hańba Biskupia" - pod takim hasłem protestowano przed kuriami w całej Polsce. To reakcja na tuszowanie pedofilii w Kościele. Na bramach kurii biskupich pojawiły się pluszowe zabawki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łomża. Protest przed kurią
Łomża. Protest przed kurią (East News)
d46qe1u

Akcja objęła ponad 20 kurii na terenie Polski: mowa m.in. o Gdańsku, Wrocławiu, Olsztynie, Krakowie, Poznaniu, Łowiczu, Łomży, Toruniu, Opolu i Warszawie. Organizatorami jest fundacja "Nie lękajcie się", stowarzyszenie Kongres Świeckości oraz Ogólnopolski Strajk Kobiet.

W warszawskim proteście przed kurią na ul. Miodowej brała udział jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet - Marta Lempart. - Zróbcie coś ze swoim Kościołem. Powiedzcie biskupom, że mają odejść - apelowała, deklarując pomoc dla fundacji "Nie lękajcie się".

Z kolei wiceprezes Kongresu Świeckości Bożena Przyłuska powiedziała, że akt pedofilii "nie jest grzechem, ale zbrodnią".

d46qe1u

Na bramie kurii zawieszono kilkanaście pluszowych misiów z napisem "Hańba Biskupia". Pojawił się również napis: "jeżeli Twoja ręka jest dla Ciebie powodem do grzechu, odetnij ją".

Przypomnijmy: fundacja "Nie lękajcie się" przedstawiła raport o pedofilli w Kościele. Oopublikowano również listę 24 polskich hierarchów, którym zarzuca ukrywanie i przenoszenia do innych parafii duchownych, którzy molestowali dzieci.

d46qe1u

Na liście znalazły się nazwiska m.in. kard. Kazimierza Nycza, arcybiskupów: Sławoja Leszka Głódzia Tadeusza Gocłowskiego, Henryka Gulbinowicza, arcybiskupa Henryka Hosera, Józefa Paetza, Józefa Michalika czy biskupa Alojzego Orszulika.

Zobacz także: Biedroń ostro o Gądeckim i Rydzyku

d46qe1u

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: polsatnews.pl/TOK FM

Podziel się opinią

Share

d46qe1u

d46qe1u
d46qe1u
Więcej tematów