Trwa ładowanie...

Biskupi bronią Jędraszewskiego. "Modlimy się za ofiary ideologii LGBT+"

"Wyrażamy solidarność z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim i modlimy się za tych, którzy stają się pierwszymi ofiarami ideologii LGBT+, aby mogli osobiście doświadczyć miłości Chrystusa". Tak komunikat wydano po obradach Rady Biskupów Diecezjalnych Konferencji Episkopatu Polski.

Share
Biskupi bronią Jędraszewskiego. "Modlimy się za ofiary ideologii LGBT+"
Źródło: East News, Fot: ADAM WOJNAR/POLSKA PRESS
d2to7vm

W tekście przyjętym po dyskusjach na Jasnej Górze biskupi wyrazili wdzięczność za "płynące z różnych stron świata" wyrazy poparcia "dla zdecydowanej postawy abp. Marka Jędraszewskiego, zaatakowanego za krytykę ideologii LGBT+".

Przypomnijmy: podczas nabożeństwa w intencji Powstańców Warszawskich krakowski metropolita nawiązał do współczesnej sytuacji w Polsce. - Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły - mówił podczas kazania abp Jędraszewski. Po czym dodał: nie czerwona, a tęczowa.

d2to7vm

Hierarchowie w komunikacie wyrazili swoją solidarność z krakowskim duchownym. "Modlimy się także za tych, którzy stają się pierwszymi ofiarami tej ideologii, aby mogli osobiście doświadczyć miłości Chrystusa" - zaznaczono w komunikacie.

Biskupi skierowali także odrębny dokument "Stanowisko biskupów diecezjalnych w sprawie aktów przemocy motywowanych nienawiścią wobec Kościoła katolickiego i jego wiernych". Ma on być odpowiedzią na ataki na obiekty sakralne w Polsce. Dodatkowo poinformowano, że powstanie dokument ukazujący nauczanie Kościoła w sprawie LGBT+.

Zobacz także: Kontrowersyjne zdjęcie z Ryszardem Czarneckim. Michał Dworczyk komentuje

Kim jest kontrowersyjny duchowny?

Marek Jędraszewski przez lata związany był z poznańskim Kościołem. Był bliskim współpracownikiem abp. Juliusza Paetza, który miał seksualnie wykorzystywać poznańskich kleryków - doniesień medialnych nigdy nie udało się potwierdzić, jednak sam duchowny złożył rezygnację z urzędu. Watykan odsunął go także od pełnienia posługi kapłańskiej.

d2to7vm

Arcybiskup Jędraszewski od 2017 pełni posługę metropolity krakowskiego. Od tego czasu był często opisywany w mediach. Duchowny wielokrotnie krytykował "lewacką zarazę" oraz czarne protesty. Jest także zdecydowanym krytykiem aborcji oraz in-vitro. - Kościół nie zabrania homoseksualistom kochać. Natomiast nie mogą oni oczywiście kochać osób tej samej płci - mówił w przeszłości abp Jędraszewski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVN24

d2to7vm

Podziel się opinią

Share
d2to7vm
d2to7vm
Więcej tematów