Trwa ładowanie...

"Wiadomości" TVP bronią abpa Jędraszewskiego. "Nie uległ poprawności"

Flagowy dziennik informacyjny telewizji publicznej wziął w piątek w obronę metropolitę krakowskiego. Według reportera "Wiadomości" słowa wypowiedziane przez abp Jędraszewskiego wskazują na to, że "nie uległ politycznej poprawności".
Share
Krakowski metropolita abp Marek Jędraszewski mówił o "tęczowej zarazie" podczas kazania w Bazylice Mariackiej
Krakowski metropolita abp Marek Jędraszewski mówił o "tęczowej zarazie" podczas kazania w Bazylice MariackiejŹródło: East News, Fot: Jan Bielecki
d2j5t23

Przypomnijmy: podczas nabożeństwa w intencji Powstańców Warszawskich duchowny nawiązał do współczesnej sytuacji w Polsce. - Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły - mówił podczas kazania Jędraszewski. Po czym dodał: nie czerwona, a tęczowa.

W ten sposób, według reportera TVP1 Krzysztof Nowiny-Konopki, krakowski metropolita zareagował na "prowokację środowisk LGBT podczas uroczystości 1 sierpnia". Na Rondzie Dmowskiego w Warszawie pojawiła się tęczowa flaga, a na niej symbol "Polski Walczącej". Zdjęcie udostępnili narodowcy na Twitterze.

"Komentatorzy podkreślają - abp Jędraszewski nie powiedział niczego, co byłoby skierowane przeciw osobom o skłonnościach homoseksualnych, a jedynie wyłożył oficjalne stanowisko Kościoła wobec ideologii LGBT" - tłumaczył dalej reporter "Wiadomości". - Kościół stawia opór różnym ideologiom, które usiłują zawładnąć człowiekiem i życiem współczesnym - mówił w materiale ks. Henryk Zieliński.

d2j5t23

Zobacz także: Kolejna bolesna porażka Szydło w PE. Neumann nie zostawia na niej suchej nitki

Reporter TVP stwierdził, że Kościół "broni się przed ideologią, której wyznawcy wzięli na celownik wszystko co dla katolików najświętsze". W tym miejscu wymienił pojedyncze incydenty z Marszu Równości w Warszawie i Gdańska oraz performance nieznanej lewicowej działaczki. Nie zapomniano także o Matce Boskiej w tęczowej koronie. "To oczywiste przejawy agresji wobec wierzących".

d2j5t23

- Arcybiskup Jędraszewski powiedział kilka słów prawdy - stwierdził w materiale Michał Karnowski. - To jest przestroga przed nowym komunizmem. Który wyrasta z takiej inżynierii społecznej, reedukacji człowieka, wymuszenia na nim podporządkowania się totalitarnej ideologii - dodaje prawicowy publicysta.

Reporter TVP próbuje także powiązać słowa o "neomarksistowskiej i tęczowej ideologii LGBT" z walką z tradycyjną rodziną i małżeństwami. Na potwierdzenie jego tezy występuje prof. Grzegorz Kucharczyk, który tłumaczy podstawy marksizmu. - Dla oryginalnej myśli marksistowskiej rodzina jawi się jako coś opresyjnego - stwierdza naukowiec.

"Kościół musi przypominać jak tragiczne konsekwencje miały pewne ideologie w przeszłości. Abp Jędraszewski politycznej poprawności nie ulega - stąd krytyka" - stwierdza na koniec Nowina-Konopka.

d2j5t23

Kim jest kontrowersyjny duchowny?

Marek Jędraszewski przez lata związany był z poznańskim kościołem. Był bliskim współpracownikiem abp. Juliusza Paetza, który miał seksualnie wykorzystywać poznańskich kleryków. Doniesień medialnych nigdy nie udało się potwierdzić, jednak sam duchowny złożył rezygnację z urzędu. Watykan odsunął go także od pełnienia posługi kapłańskiej.

Arcybiskup od 2017 pełni posługę metropolity krakowskiego. Od tego czasu był często opisywany w mediach. Duchowny wielokrotnie krytykował "lewacką zarazę" oraz czarne protesty. Jest także zdecydowanym krytykiem aborcji oraz in-vitro. - Kościół nie zabrania homoseksualistom kochać. Natomiast nie mogą oni oczywiście kochać osób tej samej płci - mówił w przeszłości abp Jędraszewski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVP1

d2j5t23

Podziel się opinią

Share
d2j5t23
d2j5t23
Więcej tematów