Trwa ładowanie...

Stanisław Dziwisz broni Marka Jędraszewskiego. "Przewodzi nam w walce o wartości moralne"

Podczas przemówienia do uczestników 39. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasnej Górze kardynał Stanisław Dziwisz podkreślił zasługi abpa Marka Jędraszewskiego. Działalność duchownego chwalili również inni hierarchowie Kościoła.

Share
Stanisław Dziwisz broni Marka Jędraszewskiego. "Przewodzi nam w walce o wartości moralne"
Źródło: East News
d2jc85f

- Chcemy okazać naszą solidarność, uznanie i wdzięczność za wszystko, co robi dla archidiecezji i dla Polski nasz metropolita i pasterz. (...) Naszą wdzięczność dla niego okazujemy obecnością i modlitwą. Aby dobro zwyciężyło zło. Dobrem trzeba zwyciężać zło. To są słowa Pisma Świętego i słowa Jana Pawła II. Trzeba, aby nasza postawa była taka, aby dobrem zwyciężać zło, które się panoszy. O tym ciągle mówi nasz obecny arcybiskup krakowski, stąd nasza wdzięczność, modlitwa i solidarność z jego postawą - powiedział kard. Dziwisz w Częstochowie, dodając, że metropolita krakowski "przewodzi Kościołowi w walce o wartości moralne".

Metropolita częstochowski abp Wacław Depo również solidaryzował się z abpem Jędraszewskim. Hierarcha porównał go do... Jezusa. - Modlimy się w intencji naszego współbrata ks. abp. Marka, który nie jest słuchany w całości. Ale tak było z Jezusem. Dlatego Matka Boża z pewnością nas tutaj bardzo serdecznie umocni. I tego mu życzę. I dlatego jesteśmy tutaj dziś razem - stwierdził.

d2jc85f

Abp Jędraszewski podziękował za wsparcie i modlitwy. Podczas wygłoszonej na Jasnej Górze homilii przestrzegał także przed gender i LGBT. - Czuwać, to znaczy stać na straży swojej chrześcijańskiej tożsamości, swojego chrześcijańskiego "ja", a zatem nie dopuszczać, by zawładnął nad nami duch kłamstwa i byśmy nie ulegli tak powszechnemu dziś konformizmowi. Czuwać, to znaczy także zdecydowanie odrzucić ów błąd antropologiczny, który nam zagraża w postaci dwóch wielkich, bardzo niebezpiecznych ideologii: ideologii gender i ideologii LGBT - apelował.

Zobacz także: Zdanowska odchodzi ze sztabu PO. Joanna Mucha spróbuje ją zatrzymać

Metropolita krakowski zachęcał także do manifestowania "jednoznacznego sprzeciwu wobec wszelkich usiłowań, których celem jest deprawacja polskiego narodu". Jego zdaniem, ideologie gender i LGBT "zatruwają serca Polaków" i stanowią zagrożenie zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

Przypomnijmy, abp Marek Jędraszewski tego roku wywołał kontrowersje słowami o "tęczowej zarazie", która zagraża Polsce, podobnie jak "czerwona zaraza" podczas II wojny światowej. Za tę wypowiedź na duchownego spadła spora krytyka, ale nie brakowało również przejawów solidarności.

Źródło: wPolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2jc85f

Podziel się opinią

Share
d2jc85f
d2jc85f
Więcej tematów