Trwa ładowanie...
dja3o4l

Biskup Józef Zawitkowski nie żyje. Duchownego żegna wicepremier

"Po długotrwałej chorobie zmarł bp Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy senior diecezji łowickiej. Miał 81 lat" - przekazuje w oświadczeniu Konferencja Episkopatu Polski. Duchownego żegna m.in. wicepremier Piotr Gliński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biskup Józef Zawitkowski nie żyje, duchowny przeżył 81 lat
Biskup Józef Zawitkowski nie żyje, duchowny przeżył 81 lat (Kuria Łowicka)
dja3o4l

"Zmarły biskup Józef Zawitkowski to niestrudzony pielgrzym, wielki czciciel Matki Bożej i propagator Jej kultu za co został uhonorowany dyplomem Konfederacji Przyjaciół Jasnej Góry. Niezapomniane pozostaną jego powitania pątników z Łowicza i spotkania na trasie warszawskiej pielgrzymki" - przekazuje Sanktuarium Matki Bożej na Twitterze.

"Zmarł ksiądz biskup Józef Zawitkowski. Związany z ziemią łowicką. Duszpasterz. Społecznik. Człowiek sztuki. Miłośnik Reymonta. Niech spoczywa w pokoju!" - pisze wicepremier Piotr Gliński.

"Ze smutkiem przyjąłem informację o śmierci Biskupa Pomocniczego Diecezji Łowickiej Józefa Zawitkowskiego. Dobry kapłan, pasterz, niezwykły mówca, którego kazania poruszały serca wiernych. Wielki patriota. Będzie Go bardzo brakować. Niech spoczywa w pokoju" - dodaje na Twitterze były marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

dja3o4l

Koronawirus w Polsce. Szymon Hołownia o godzinie policyjnej

16 października duchowny trafił do szpitala - wtedy KEP prosił "kapłanów i osoby życia konsekrowanego o modlitwę w jego intencji". W czwartek 29 października poinformowano o śmierci Józefa Zawitkowskiego. W komunikacie dodano, że "termin uroczystości pogrzebowych zostanie wkrótce podany do wiadomości".

Biskup Józef Zawitkowski przyjął świecenia biskupie w czerwcu 1990 roku w Łowiczu. Po podziale administracyjnym Kościoła został mianowany na biskupa pomocniczego dla nowo utworzonej diecezji łowickiej. W Konferencji Episkopatu Polski w latach 90. był członkiem Komisji ds. Duszpasterstwa Liturgicznego, w ramach której pełnił funkcję przewodniczącego Podkomisji ds. Muzyki Kościelnej. 9 grudnia 2013 r. przeszedł na emeryturę zostając biskupem seniorem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dja3o4l

Podziel się opinią

Share
dja3o4l
dja3o4l
Więcej tematów