Trwa ładowanie...

Bilans wichur nad Polską. 2828 interwencji straży pożarnej, siedem osób rannych

Straż pożarna w związku z wichurami interweniowała 2828 razy - poinformował w środę rano rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak. Poszkodowanych zostało siedem osób, w tym dwóch strażaków.

Bilans wichur nad Polską. 2828 interwencji straży pożarnej, siedem osób rannychŹródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d2h85n0
d2h85n0

- Łącznie od momentu, kiedy zaczęło wiać, było 2828 interwencji, najwięcej w województwie zachodniopomorskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim i pomorskim - powiedział Paweł Frątczak.

Poszkodowanych zostało siedem osób. Dwie osoby odniosły obrażenia w miejscowości Czerwonak w powiecie poznańskim, gdzie na jadący samochód przewróciło się drzewo.

W Glinojecku (Mazowieckie) na krajowej "siódemce" dwa samochody, w których podróżowało łącznie 9 osób, najechały na leżące na jezdni konary, jedna osoba została poszkodowana. Także jedna osoba została ranna w miejscowości Ogorzała Wieś, gdzie również samochód najechał na leżące na drodze drzewo.

W miejscowości Lubień (Małopolskie), samochód najechał na przewrócone drzewo. Jedna osoba została ranna.

d2h85n0

Obrażenia odniosło także dwóch strażaków - podczas interwencji w Ustce (woj. pomorskie) i Miliczu na Dolnym Śląsku.

Frątczak poinformował, że silna wichura uszkodziła dachy na 184 budynkach, w tym 135 budynkach mieszkalnych.

W działaniach ratowniczych brało udział 12 304 strażaków. Większość interwencji dotyczyła usuwania połamanych i powalonych przez wichurę drzew, leżących na ulicach, drogach, szlakach kolejowych. Wiatr zrywał także linie energetyczne i uszkodził stacje transformatorowe.

Jak podał rzecznik, według danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa z wtorku z godz. 21.30. bez prądu pozostawało 12 650 odbiorców energii.

Marek Grabski

d2h85n0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h85n0
Więcej tematów